Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 czerwca 2020, 13:30

Strażnicy Galaktyki 3 mogą być ostatnim filmem ze starą drużyną

Na swoim profilu na Instagramie James Gunn zdradził, że w Strażnikach Galaktyki 4 najprawdopodobniej ujrzymy nową grupę bohaterów. Zaznaczył także, że możliwe, iż trzecia odsłona popularnego marvelowskiego cyklu będzie ostatnią, jaką wyreżyseruje.

W SKRÓCIE
  1. Na Instagramie James Gunn zdradził, że Strażnicy Galaktyki vol. 3 mogą być ostatnim filmem, w którym zobaczymy „starą” ekipę superbohaterów.
  2. Ponadto Gunn zaznaczył, że możliwe, iż będzie to ostatni film z cyklu, który wyreżyseruje.
  3. Jak na razie nie wiadomo, kiedy Strażnicy Galaktyki 3 zadebiutują w kinach.

Strażnicy Galaktyki to jedna z najbardziej lubianych serii należących do kinowego uniwersum Marvela. Szalone kosmiczne przygody tej dość nietypowej grupy superbohaterów mogliśmy obejrzeć w dwóch filmach „solowych”, a to jeszcze nie koniec. Jak powszechnie wiadomo, w przygotowaniu znajduje się już trzecia odsłona, za którą, mimo drobnych perturbacji, odpowiedzialny będzie James Gunn, czyli twórca poprzednich części. Lecz co dalej? Rąbka tajemnicy na temat przyszłości cyklu odsłonił niedawno na Instagramie sam Gunn. Zdradził on, że Strażnicy Galaktyki vol. 3 będą najprawdopodobniej ostatnią odsłoną cyklu, w której zobaczymy „starą” ekipę (via Screen Rant).

Rzecz jasna jak na razie nie wiemy, kto miałby zastąpić Star-Lorda, Rocket Raccoona, Groota, Draxa, Gamorę, Mantis oraz Nebulę w roli galaktycznych superbohaterów. Disney i osoby odpowiedzialne za rozwój kinowego uniwersum Marvela mają jednak w czym przebierać. Na przestrzeni lat członkami komiksowych Strażników Galaktyki było mnóstwo postaci, wśród których możemy wymienić mistrza telekinezy Vance'a Astro, Adama Warlocka (którego pojawienie się zasugerowała scena po napisach drugiej części filmowego cyklu), telepatkę Moondragon czy supersilną Phylę-Vell.

Strażnicy Galaktyki vol. 3 mają być końcem nie tylko przygód starej drużyny, ale również ostatnim filmem z cyklu wyreżyserowanym przez Jamesa Gunna. Mówiąc o tym Amerykanin ponownie użył jednak słowa „najprawdopodobniej”. Jak bowiem sam zauważa, nigdy nie wiadomo, co może się jeszcze wydarzyć.

Strażnicy Galaktyki 3 mogą być ostatnim filmem ze starą drużyną - ilustracja #1
Przez cały czas swojego istnienia w komiksach Strażnicy Galaktyki mieli wielu członków.

Takie słowa mogą wzbudzać dodatkową ciekawość co do tego, jak będą wyglądali Strażnicy Galaktyki vol. 3. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy produkcja ta zadebiutuje w kinach. Przypominamy, że Gunn jest również zaangażowany w prace nad nowym The Suicide Squad, zatem niewykluczone, że na nowy film o superbohaterskiej grupie z uniwersum Marvela przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W każdym razie nie powinniśmy się go spodziewać wcześniej niż w 2023 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe