Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2022, 19:25

Gracze Dead by Daylight żądają powrotu DLC ze Stranger Things

Fani Dead by Daylight podjęli walkę o powrót DLC ze Stranger Things. W Internecie pojawiła się specjalna petycja, która bardzo szybko zyskała na popularności.

Premiera nowego sezonu Stranger Things odbiła się szerokim echem w Internecie. O produkcji przypomniała sobie również społeczność Dead by Daylight, która chce powrotu wycofanego ze sprzedaży dodatku na motywach tego serialu. Powstała nawet specjalna petycja, która nawołuje do powrotu DLC.

Wycofanie Stranger Things z Dead by Daylight

Dead by Daylight wzbogaciło się o DLC na licencji Stranger Things w 2019 roku. Wprowadzało ono nowego zabójcę – Demogorgona – oraz dwoje ocalałych: Nancy Wheeler i Steve'a Harringtona. Dodatkowo w grze pojawiła się mapa Hawkins National Laboratory.

Licencja jednak wygasła dwa lata później i w listopadzie 2021 roku dodatek został wycofany ze sprzedaży. Osoby, które go zakupiły, nadal posiadają postacie z serialu, lecz mapa całkowicie wypadła z gry. Nie zdradzono wówczas, jakie były powody wygaszenia licencji i czy nie ma szans na jej przedłużenie.

Petycja fanów o przywrócenie Stranger Things do Dead by Daylight

Premiera czwartego sezonu Stranger Things ponownie przypomniała ludziom o serialu, w tym również społeczności Dead by Daylight, wśród której pojawiły się głosy o przywróceniu jego licencji do gry. Petycję poświęconą temu tematowi założył internetowy twórca o pseudonimie Schmuckles. Szybko zyskała ona dużą popularność i w dwa dni podpisało się pod nią ponad 15 000 osób.

Na ten moment trudno stwierdzić, czy akcja odniesie jakikolwiek skutek. Pozostaje mieć nadzieję, że Stranger Things faktycznie powróci do Dead by Daylight.