Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 czerwca 2022, 13:19

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Stranger Things dostanie spin-off; bracia Duffer ujawniają szczegóły

Wszystko wskazuje na to, że niezwykle popularny serial Stranger Things doczeka się spin-offu po zakończeniu głównej opowieści. Twórcy oryginału, bracia Duffer, uchylili rąbka tajemnicy na temat przyszłego projektu.

Kadr z serialu Stranger Things/ Źródło: Netflix.

Nikogo nie powinno zaskoczyć, że świat wykreowany w produkcji tak popularnej, jak Stranger Things, dostanie kolejny serial. Spin-off przygód mieszkańców Hawkins był tylko kwestią czasu. Już blisko rok temu informowaliśmy o takowych planach Shawna Levy’ego, czyli producenta hitowego tytułu platformy Netflix.

Bracia Duffer zdradzają szczegóły

Tym razem do akcji wkroczyli sami bracia Duffer, którym zawdzięczamy tak emocjonujące sezony Stranger Things. W rozmowie z portalem Deadline twórcy zdradzili, że szykują już pierwszy spin-off serialu, a prace nad nim ruszą pełną parą dopiero po zakończeniu produkcji finalnej odsłony przygód mieszkańców Hawkins.

Jest pewna rzecz, którą zaczniemy robić równolegle z piątym sezonem, ale nie będziemy kręcili dwóch rzeczy na raz. Po skończeniu efektów specjalnych do piątej części, wraz z Mattem wejdziemy w ten spin-off – zdradził na łamach serwisu Ross Duffer.

Brak pośpiechu

Jako że ów finałowa część Stranger Things jest dopiero w fazie produkcji, to nie należy nastawiać się na szybką premierę kolejnej historii z mrożącego krew w żyłach uniwersum. Matt Duffer dodał, że ten brak pośpiechu podyktowany jest troską o jakość obu dzieł.

Nie chcieliśmy robić nic wcześniej, bo nie mieliśmy zbyt dobrych powodów do robienia czegokolwiek. Szukaliśmy pomysłu, który byłby dla nas idealny, nawet gdyby nie miał Stranger Things w tytule. I dokładnie coś takiego udało nam się wymyślić. Ale będzie definitywnie czymś, czego nikt się nie spodziewa. Nawet Netflix – ogłosił tajemniczo reżyser.

Trzeba przyznać, iż enigmatyczna wypowiedź Matta Duffera na temat spin-offu jest niezwykle interesująca. Wygląda na to, że twórcy Stranger Things mają już pewną wizję nadchodzącego projektu, która zaskoczy nas wszystkich. Niestety póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać kolejnych informacji na ten temat.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Na sam koniec warto przypomnieć, że przed nami dwa ostatnie odcinki czwartego sezonu Stranger Things. Najdłuższe z dotychczasowych epizodów swoją premierę będą miały już 1 lipca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.