Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 22:01

autor: Vergil

Steam z rekordową liczbą użytkowników zalogowanych jednocześnie

Valve pochwaliło się, że Steam pobił swój styczniowy rekord liczby użytkowników zalogowanych jednocześnie. Mimo wszystko ustanowienie takiego wyniku zajęło platformie znacznie więcej czasu, niż można było się spodziewać na początku 2018 roku.

Firma Valve od czasu do czasu chwali się wynikami platformy Steam. Na Melbourne Games Week dwaj deweloperzy pracujący dla Gabe'a Newella, czyli Kristian Miller i Sean Jenkin, poinformowali, że na Steamie padł kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników, która osiągnęła wartość 18,5 miliona. Tym samym platformie udało się poprawić styczniowy wynik, kiedy to została przekroczona bariera osiemnastu milionów zalogowanych jednocześnie graczy.

Na tym nie koniec ciekawostek związanych ze Steamem. Jak donosi serwis VG24/7, codziennie z platformy Valve korzysta 47 milionów użytkowników, a miesięcznie – 90 milionów. Ponadto gracze każdego miesiąca dokonują w sklepie Valve 1,6 miliona transakcji. W ramach ciekawostki można jeszcze wspomnieć, że w połowie listopada australijscy gracze będą mogli kupować gry z oferty sklepu za tamtejszą walutę.

Choć Steam nie może narzekać na brak konkurentów, jest niekwestionowanym liderem na poletku dystrybucji cyfrowej na pecetach. - Steam z rekordową liczbą użytkowników zalogowanych jednocześnie - wiadomość - 2018-10-24
Choć Steam nie może narzekać na brak konkurentów, jest niekwestionowanym liderem na poletku dystrybucji cyfrowej na pecetach.

Co ciekawe, po tym jak w ciągu zaledwie półtora miesiąca Steamowi udało się pobić rekord ustanowiony w listopadzie 2017 roku (kiedy to jednocześnie było zalogowanych ponad 17,5 miliona osób, a niemal trzy miliony z nich grały w Playerunknown's Battlegrounds), gdybaliśmy, że na przebicie granicy 19 lub 20 milionów graczy nie będzie trzeba długo czekać. Jak jednak widać, osiągnięcie takich wyników zajmie platformie Valve znacznie dłużej, niż można było się wówczas spodziewać.

  1. Strona internetowa serwisu Steam