Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2017, 18:03

autor: Góral

Steam - duże zmiany w systemie prezentów

Valve Software postanowiło mocno odświeżyć system prezentów na Steamie, wprowadzając kilka ważnych zmian. Od teraz np. nie można wysyłać giftów mailem i nie da się przechowywać gier w ekwipunku.

Steam - duże zmiany w systemie prezentów - ilustracja #1

Valve wprowadziło zmiany w systemie prezentów na Steamie. W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że: „od teraz proces wysyłania prezentów stanowić będzie bezpośrednią transakcję między nadawcą a odbiorcą”, z czym wiąże się chociażby brak możliwości obdarowywania znajomych przez e-mail. To jednak nie wszystko, gdyż giftów nie można już przechowywać w ekwipunku. Dodatkowo, gdy gra zostanie zakupiona w kraju A, gdzie cena jest dużo niższa niż w kraju B, to nie będziemy mieć możliwości dania takiego prezentu osobie z tego państwa. Nietrudno się domyślić, że jest to cios wymierzony w rozmaite sklepy sprzedające w niższych cenach produkcje kupione np. z Rosji.

Pozostałe zmiany to możliwość planowania prezentów. Można teraz kupić grę nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a Valve zatroszczy się, by dać ją naszemu znajomemu we wskazanym przez nas dniu. Poza tym, jeżeli druga osoba nie przyjmie naszego podarunku, to zamiast wracać do ekwipunku, tak jak miało to miejsce do tej pory, otrzymamy zwrot kosztów (zasada ta obowiązuje także w przypadku, gdy obdarowywany ma już daną grę).

Valve zapewnia, że nowy system jest prostszy i przyjemniejszy od starego, a do tego bezpieczniejszy. Chyba jednak nie wszyscy są z niego zadowoleni, o czym można się przekonać w komentarzach pod komunikatem na Steamie.