Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2015, 11:28

autor: Adrian Werner

Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing

Opublikowano pierwszy zwiastun projektu Staxel, czyli gry RPG, która zasymuluje życie w małym miasteczku zlokalizowanym w klasycznej krainie fantasy.

Grupa niezależnych deweloperów, która nie wybrała jeszcze nazwy swojego studia, wypuściła pierwszy zwiastun obiecującego projektu Staxel. Lokacje i postacie wyglądające jak zbudowane z klocków budzą od razu skojarzenia z Minecraftem, ale w rzeczywistości gra nie będzie kolejną podróbką przeboju studia Mojang. Zamiast tego Staxel ma więcej wspólnego z takimi seriami jak Harvest Moon czy Animal Crossing i zapowiadany jest jako produkcja z gatunku RPG, która pozwoli zakosztować życia mieszkańca niewielkiego miasteczka. Projekt zmierza wyłącznie na pecety, a jego premiera zaplanowana została na przyszły rok. Warto dodać, że autorzy gromadzą obecnie głosy graczy w usłudze Steam Greenlight, mając nadzieję, że ich dzieło zostanie zaakceptowane do dystrybucji w serwisie firmy Valve.

Akcja gry toczyć się ma w zlokalizowanym w krainie fantasy sennym miasteczku, którego kształt, wraz z okolicami, wygenerowany zostanie losowo przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki. Produkcja zaoferuje dużą swobodę działania. Będziemy mogli sadzić rośliny, gromadzić plony i sprzedawać je na lokalnym bazarze lub zająć się rozwijaniem dekoracyjnych ogrodów. Nie zabraknie też systemu rzemiosła pozwalającego na konstruowanie nowych przedmiotów. W ten sposób uzyskamy m.in. meble i narzędzia. Pojawi się również opcja handlu.

Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing - ilustracja #1

Miasteczko oraz jego okolice zamieszkiwać ma wiele postaci niezależnych i interakcje z nimi odegrają kluczową rolę podczas zabawy. Dobre stosunki z ludźmi oraz innymi rasami pozwolą uzyskać dostęp do nowych surowców, przedmiotów, aktywności oraz zadań.

Mapy nie ograniczą się do samego miasteczka. Poza jego granicami znajdziemy m.in. zamieszkane przez elfy lasy czy będące domeną ludzi-kretów podziemia. Pojawią się również typowe dla gier RPG lochy, w których często zostaną ukryte najcenniejsze przedmioty i surowce. Zdobycie tych skarbów wymagać ma walki z potworami oraz rozwiązywania zagadek logicznych.

Staxel pozwoli zarówno na samotną zabawę, jak i rozgrywki multiplayer. W przypadku tej drugiej opcji gracze będą mogli zakładać własne serwery, na których użytkownicy wspólnymi siłami mają m.in. pracować na farmach, konstruować budynki oraz udawać się na wyprawy do lochów.

  1. Staxel – oficjalna strona gry
  2. Staxel w Steam Greenlight
Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing - ilustracja #2
Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing - ilustracja #3
Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing - ilustracja #4
Staxel - nadchodzi mieszanka Minecrafta i Animal Crossing - ilustracja #5