Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 12:40

autor: Aquma

Powstała gra planszowa Stardew Valley

Deweloper odpowiedzialny za grę Stardew Valley – Eric Barone – poinformował na Twitterze, że na rynek trafiła właśnie planszowa adaptacja jego dzieła.

W SKRÓCIE:

  1. Powstała planszowa wersja Stardew Valley;
  2. w produkcję można grać w towarzystwie maksymalnie trzech znajomych, a rozgrywka zawiera większość elementów znanych z oryginału;
  3. gra na razie jest dostępna tylko w USA.

Jesteście fanami Stardew Valley? Jeśli tak, to być może ucieszy Was fakt, że produkcja ta otrzymała planszową adaptację. Gra nosi dokładnie taki sam tytuł i została opracowana przez projektanta Cole’a Medeirosa (twórcę GUBS: A Game of Wit and Luck oraz Web of Spies), zaś jej wydawcą jest sam Eric Barone (deweloper odpowiedzialny za omawiany tytuł).

W planszówce znajdziemy niemal wszystkie elementy znane z oryginału, takie jak uprawianie roślin czy zawieranie przyjaźni z mieszkańcami wioski. Tak jak w oryginale, uczestnicy zabawy mogą też wypełniać zadania (tzw. Grandpa’s Goals oraz Community Center Bundles – nie mamy tu jednak sklepu JojaMart oraz budynku Joja Warehouse, który w grze wideo stanowi alternatywę dla Community Center). W planszowe Stardew Valley można grać zarówno w towarzystwie innych osób (maksymalnie trzech), jak i samotnie. Warto przy tym zaznaczyć, że zabawa wymaga sporo czasu – minimum 45 minut na każdego gracza.

Uwagę zwraca urokliwa szata graficzna – zarówno pudełko, plansza, jak i rysunki na poszczególnych kartach nawiązują do pierwowzoru.

Planszową wersję hitu Erica Barone’a można zakupić pod tym adresem, ale niestety na razie jest dostępna tylko na terenie USA. Cena to 55 dolarów (około 205 złotych bez kosztów wysyłki).

  1. Stardew Valley – poradnik