Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 09:26

autor: luckie

StarCraft II: Heart of the Swarm – zmiany w funkcjach społecznościowych (film z polskimi napisami)

Studio Blizzard przygotowuje serię filmów, w których przybliży najważniejsze nowości w StarCraft II: Heart of the Swarm. Tym razem na warsztat trafiają opcje społecznościowe, dostępne z poziomu menu głównego. Film opatrzono w polskie napisy.

Powyższy materiał jest pierwszym z kilku odcinków serii filmów podsumowujących najważniejsze zmiany, jakie Heart of the Swarm wprowadzi do StarCrafta II. Tym razem studio Blizzard Entertainment wyjawia jak zmienił się interfejs, jeśli chodzi o opcje społecznościowe, w tym czaty i listy grup. Gracze od razu zauważą, że poruszanie się po głównym menu jest prostsze, a do wielu opcji da się dostać z ekranu tytułowego.

Ciekawym elementem jest funkcja pozwalająca łączyć się z osobami grającymi w tej samej sieci. Może znaleźć to zastosowanie chociażby w akademikach, gdzie mijający się na co dzień studenci odkryją wreszcie, że wśród nich też znajdują się fani StarCrafta II. Kto wie, być może w ten sposób Blizzard przyczyni się do skojarzenia niejednej pary. Oczywiście, jeśli wolicie grać incognito, opcję tę da się w każdej chwili wyłączyć.

Pojawi się również możliwość grania na serwerach z całego świata. Jeśli zawsze marzyliście, żeby spróbować swoich sił przeciwko jakiemuś Koreańczykowi, po premierze Heart of the Swarm będziecie mieli ku temu sposobność. Z drugiej strony, podłączenie się pod serwer oddalony o tysiące kilometrów nie gwarantuje płynnej, komfortowej rozgrywki.

W następnym odcinku Kevin Johnson, kierownik ds. społeczności (znany też jako Cloaken) omówi system treningowy, przygotowujący graczy do rywalizacji wieloosobowej. StarCraft II: Heart of the Swarm zadebiutuje na komputerach osobistych 12 marca.