Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2021, 18:51

Starbase, nowa gra twórców Trine, w czerwcu we wczesnym dostępie

Nowa gra deweloperów z Frozenbyte trafi w czerwcu do wczesnego dostępu. Starbase to pierwsza gra MMO w wykonaniu fińskiego studia.

W SKRÓCIE:
  • Starbase trafi 17 czerwca do wczesnego dostępu na Steamie.
  • Jest to nowa gra studia Frozenbyte, twórców serii Trine.
  • Starbase to MMO osadzone w rozległej galaktyce opanowanej przez inteligentne maszyny.

17 czerwca do wczesnego dostępu na Steamie trafi Starbase, najnowsza produkcja studia Frozenbyte. Jest to ambitny sandbox osadzony w realiach science fiction. To także pierwsza gra MMO fińskich deweloperów, których najbardziej znanym dziełem jest seria Trine. Early Access pozwoli nam sprawdzić, jak twórcy poradzili sobie z całkowicie nowym dla siebie rodzajem produkcji.

Starbase przeniesie graczy do świata opanowanego przez inteligentne maszyny, w które się również wcielimy. W toku rozgrywki będziemy mogli dołączyć do frakcji funkcjonujących w uniwersum lub działać na własną rękę. Bardzo ważnym elementem gameplayu jest także możliwość swobodnej destrukcji elementów świata oraz budowy różnorodnych przedmiotów, maszyn czy całych stacji orbitalnych.

Rozległą galaktykę przemierzać będziemy najróżniejszymi statkami kosmicznymi. Wśród nich znajdą się zarówno małe jednoosobowe maszyny, jak i kolosy w rodzaju okrętu o nazwie Capital Ship. Jest on w stanie być domem dla setek graczy, a także potężną machiną wojenną. Zostanie wprowadzony do gry właśnie przy okazji premiery Starbase we wczesnym dostępie.

Starbase, nowa gra twórców Trine, w czerwcu we wczesnym dostępie - ilustracja #1
„Mapa drogowa" Starbase na 2021 rok

Twórcy opublikowali także obszerną „mapę drogową”, w której zdradzili swoje plany. Na przestrzeni 2021 roku deweloperzy z Frozenbyte zamierzają rozbudować elementy społecznościowe, rozwinąć możliwości budowania obiektów w świecie gry czy wprowadzić opcję oblężeń stacji kosmicznych. Zaplanowano także wiele mniejszych poprawek oraz elementów kosmetycznych.