Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2023, 09:15

autor: Maciej Gaffke

Star Wars: Outlaws od Ubisoftu czerpie garściami z Imperium Kontratakuje i Powrotu Jedi

Reżyser kreatywny Star Wars: Outlaws udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział więcej o efektach, jakie będą zastosowane w nadchodzącej grze.

Źródło fot. Ubisoft
i

Minął już ponad miesiąc, odkąd Star Wars: Outlaws zostało szerzej zaprezentowane na pokazie Ubisoft Forward. Wielu fanów Gwiezdnych wojen z niecierpliwością czeka na tego sandboksa, aby przemierzać galaktykę w poszukiwaniu przygód osadzonych między piątą a szóstą częścią filmowej sagi.

Efekty rodem z lat 70.

Niedawno Julian Gerighty, reżyser kreatywny Star Wars: Outlaws, udzielił wywiadu dla magazynu Edge, w którym opowiedział o efektach, jakie znajdą zastosowanie w produkcji Ubisoftu. Jak się okazuje, Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi nie odcisną na grze jedynie fabularnego piętna.

  1. Gerighty ujawnił, że w nadchodzącej grze wykorzystane zostanie między innymi winietowanie, czyli niedoświetlenie brzegów kadru, czy też ziarno filmowe – delikatne „szumy” występujące w obrazie.
  2. W ten sposób twórcy chcą podkreślić, że akcja rozgrywa się między epizodami oryginalnej trylogii, w której także występowały te efekty.
  3. Gerighty o zastosowanych efektach: „wszystkie te rzeczy są bardzo subtelne, ale łączą się, aby zapewnić graczom bardziej kinowe wrażenia”.

Podobne zabiegi pojawiły się również w oryginalnym Mass Effect i rzeczywiście nadawały tytułowi pewnego klimatu. Nie wszyscy gracze są jednak wielbicielami takich rozwiązań i często szukają sposobów na ich wyłączenie (np. No Vignette Mod do RDR2). Osoby nielubiące takich zabiegów mogą też liczyć na to, że w Outlaws będą one opcjonalne.

Ubisoft podziękowało za pozytywny odbiór gry

Na Ubisoft Forward zobaczyliśmy ponad dziesięciominutowy gameplay, który został w większości pozytywnie odebrany przez widzów. Twórcy podziękowali teraz społeczności za ogromne wsparcie.

Ponad miesiąc temu ujawniliśmy Star Wars: Outlaws i chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność za niesamowite wsparcie po tej światowej premierze. Otrzymaliśmy od Was wiele prezentów w postaci niesamowitych fanartów, filmów i nie tylko – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Star Wars: Outlaws zadebiutuje na rynku w 2024 roku – Ubisoft nie zdradziło jeszcze konkretnej daty premiery. Tytuł trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Outlaws

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej