Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2020, 11:00

autor: Pri

Star Wars: Battlefront (2004) – powrót wsparcia dla trybu multiplayer

Po 16 latach od premiery Star Wars: Battlefront i 6 latach bez oficjalnego wsparcia dla trybu multiplayer, do gry została właśnie wprowadzona aktualizacja, która pozwoli graczom ponownie cieszyć się rozgrywką online.

Dobra wiadomość dla fanów starych gier spod znaku Star Wars. Od premiery Star Wars: Battlefront minęło już prawie 16 lat i nikt nie spodziewał się, że tytuł przejdzie jeszcze jakieś zmiany. Jednak właśnie teraz produkcji od Pandemic Studios przywrócono oficjalne wsparcie dla gry multiplayer.

Star Wars: Battlefront (2004) – powrót wsparcia dla trybu multiplayer - ilustracja #1
Czy po takim czasie tytuł wróci do łask dawnych graczy?

Gra zadebiutowała na PC, Xboksie i PS2 w 2004 roku. Z początku pozwalała na rozgrywkę w trybie multi dla maksymalnie 64 graczy w jednej sesji. Grać z innymi można było zarówno korzystając z sieci LAN, jak i internetu.

W 2014 roku wsparcie dla rozgrywki online zostało jednak usunięte, przez co wersja tytułu dostępna na platformie Steam pozwalała na grę multiplayer jedynie poprzez korzystanie z oddolnych metod wypracowanych przez społeczność fanów.

Aktualizacja wprowadzająca wsparcie dla trybu online multiplayer pojawiła się 1 maja. Produkcja obsługuje także nowe języki (niestety polski wciąż jest niedostępny), dodano dodatkowe wspomaganie audio oraz poprawiono błędy w różnicy wielkości okien gry podczas rozgrywki oraz w menu.

Aktualiazacja dotyczy jedynie wersji na Steam.

Gra jest obecnie na przecenie z 36,99 zł na 17,99 zł na platformie Steam. Oferta kończy się 7 maja.

  1. Strona gry w sklepie Steam