Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2020, 09:08

autor: Aquma

Star Trek: Picard z drugim sezonem. Dwa kolejne seriale w produkcji

Odpowiedzialny za markę Star Trek producent wykonawczy Alex Kurtzman poinformował, że debiutujący w drugiej połowie stycznia serial Star Trek: Picard otrzyma drugi sezon. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że w produkcji znajdują się dwie kolejne serie bazujące na tym kultowym uniwersum science fiction.

Otrzymamy jeszcze więcej Star Treka. - Star Trek: Picard z drugim sezonem. Dwa kolejne seriale w produkcji - wiadomość - 2020-01-14
Otrzymamy jeszcze więcej Star Treka.

Serial science fiction Star Trek: Picard - w którym aktor Patrick Stewart ponownie wciela się w tytułowego bohatera, znanego z dawnych serii i filmów osadzonych w tym samym uniwersum - otrzyma drugi sezon. Kontynuację potwierdzono jeszcze przed premierą omawianego tytułu (ta będzie miała miejsce 23 stycznia), co bez wątpienia można uznać za wyraz wiary w jego sukces. Źródłem informacji jest Alex Kurtzman, odpowiedzialny za rozwój marki Star Trek.

Zaczęliśmy pracę nad drugim sezonem (Picarda - przyp. red.) i sądzę, że mamy w zanadrzu naprawdę wspaniałą historię, w dodatku bardzo zaskakującą. Myślę jednak, że bardzo ważne jest, żeby realizować to kawałek po kawałku. Znaczenie ma tutaj też przyglądanie się reakcjom ludzi.

Zanim się na coś zdecydujemy, niezwykle ważne jest, żeby posłuchać fanów i zrozumieć, co lubią, a na co nie zareagowali zbyt dobrze albo też co nie było dla nich jasne. Musimy upewnić się, że się do tego dopasujemy. Kiedy zacząłem pracować w świecie Star Treka, dowiedziałem się, że to naprawdę niezbędne w przypadku tworzenia tych seriali.

Musisz uważnie słuchać i rozumieć, że czasami, gdy ludzie narzekają na pewne rzeczy, tak naprawdę narzekają na coś innego; gdzieś tam jest inny problem i musisz dotrzeć do jego źródła. Więc chcę zostawić sobie trochę przestrzeni, by uczyć się na bazie reakcji publiczności - stwierdził Alex Kurtzman.

Producent zdradził przy okazji, że w produkcji znajdują się kolejne projekty wykorzystujące kultowy świat science fiction. Wygląda na to, że trwają prace nad dwoma nowymi serialami, które nie zostały jeszcze zapowiedziane (co ważne, nie chodzi tu o Section 31, o którym wiemy od dłuższego czasu).

Niestety twórca nie chciał podzielić się żadnymi dodatkowymi szczegółami na temat tych tytułów, więc na więcej informacji będziemy musieli zaczekać. Warto odnotować, że jakiś czas temu w plotkach pojawiła się koncepcja serialu skupiającego się na akademii szkolącej członków gwiezdnej floty. Wspominano też o serii, której głównym bohaterem byłby kapitan Christopher Pike (miałby w niej wystąpić Anson Mount, który wciela się w tę postać w Star Trek: Discovery).

Przypominamy, że w Polsce serial Star Trek: Picard będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej Amazon Prime Video (w przeciwieństwie do Star Trek: Discovery - tę produkcję znajdziecie na Netfliksie).

  1. CBS - strona oficjalna
  2. Star Trek - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.