Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2018, 10:35

autor: AlexB

Star Citizen z aktualizacją 3.1.0

Wersja alfa Star Citizen doczekała się aktualizacji 3.1.0. Dodaje ona między innymi opcje personalizacji swojej postaci oraz nadajniki, które można rozstawiać w celu poinformowania pozostałych graczy, że potrzebujemy pomocy.

STAR CITIZEN W SKRÓCIE:
  • Producent: Cloud Imperium Games;
  • Wydawca: Cloud Imperium Games;
  • Gatunek: kosmiczny symulator;
  • Platforma docelowa: PC;

Równo tydzień temu informowaliśmy, że Star Citizen, czyli głośny kosmiczny symulator MMO od Chrisa Robertsa (twórcy serii Wing Commander) i studia Cloud Imperium Games, świętuje osiągnięcie kolejnego kamienia milowego. Tytuł wsparły bowiem już ponad 2 miliony osób, co jest liczbą mogącą robić wrażenie, zważywszy chociażby na to, że końca procesu jego produkcji wciąż nie widać. Ostatnio jednak deweloperzy postawili kolejny ważny krok w dobrą stronę. W ubiegłą sobotę w Star Citizen zadebiutowała bowiem aktualizacja 3.1.0 – pierwsza z zaplanowanych na ten rok czterech dużych łatek (via Polygon).

Aktualizacja 3.1.0 w końcu wylądowała w Star Citizen. - Star Citizen z aktualizacją 3.1.0 - wiadomość - 2018-04-03
Aktualizacja 3.1.0 w końcu wylądowała w Star Citizen.

Najważniejszą nowością, jaką wprowadziła do Star Citizen aktualizacja 3.1.0, jest element obiecywany już od bardzo dawna. Mowa o możliwości personalizacji postaci. Opcja ta jest dostępna w menu „Universe”. Po jej wybraniu pokazuje się ekran, na którym możemy zmienić kształt głowy awatara, jego kolor oczu, fryzurę i odcień skóry. Tak przygotowany bohater będzie naszym reprezentantem we wszystkich dostępnych obecnie trybach zabawy. Warto zaznaczyć, że jeśli nie będziemy zadowoleni z kreacji, w każdej chwili będziemy mogli dokonać zmian.

Inną interesującą nowinką, która pojawiła się w Star Citizen wraz z aktualizacją 3.1.0, są tak zwane nadajniki. Dzięki nim możemy sygnalizować pozostałym graczom, że potrzebujemy pomocy, czy to w transporcie, czy w walce. Nie jest to jednak wyłącznie prosta funkcja społecznościowa. Nadajniki działają na zasadzie misji. Zleceniodawca podczas ich rozkładania może wyznaczyć, na jakim poziomie reputacji ma być osoba, której poszukuje i określić, ile jest w stanie zapłacić za pomoc. Gracze, którzy odpowiedzą na tego typu wezwanie, po jego wykonaniu i otrzymaniu wynagrodzenia mogą je ocenić jako pozytywne lub negatywne. System ten ma zapobiec nadmiernemu trollowaniu ludzi za pomocą nadajników.

Dzięki nadajnikom gracze mogą stworzyć coś w rodzaju misji. - Star Citizen z aktualizacją 3.1.0 - wiadomość - 2018-04-03
Dzięki nadajnikom gracze mogą stworzyć coś w rodzaju misji.

Co ponadto zaoferowała aktualizacja 3.1.0 do Star Citizen? Między innymi dodała szereg nowych pojazdów i okrętów (w tym pięć płatnych), doszlifowała interfejs, wyeliminowała mnóstwo błędów i poprawiła optymalizację. Ten ostatni element został przyjęty przez graczy ze szczególną radością. Nie od dziś wiadomo, że Star Citizen w wersji alfa potrafi zamęczyć nawet najpotężniejsze komputery, zatem wszelkie próby poprawy działania tego tytułu są mile widziane.

Star Citizen został oficjalnie zapowiedziany w 2012 roku. Do dziś temu ambitnemu kosmicznemu symulatorowi udało się zebrać na rozmaitych akcjach crowdfundingowych przeszło 181 milionów dolarów. Nic zatem dziwnego, że projekt Chrisa Robertsa i spółki wzbudza ogromne emocje, a każda aktualizacja jest dokładnie analizowana przez społeczność. Twórcy obiecują jednak, że nie zawiodą swoich fanów. Cytując Robertsa (via Polygon):

Star Citizen jest niezwykle ambitną pozycją. Cały czas niestrudzenie pracujemy, by przygotować w pełni wciągające doświadczenie, dzięki któremu gracze będą mogli przeżywać przygody swojego życia. Naszym celem jest stworzenie jednego, stale rozwijającego się i ewoluującego wszechświata, który może być domem dla wszystkich posiadaczy tytułu.