Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 kwietnia 2018, 11:08

autor: Czarny Wilk

Duże podwyżki młodych aktorów ze Stranger Things

Stranger Things to jeden z największych serialowych fenomenów ostatnich lat. Sukces projektu przełożył się także na gaże występujących w nim aktorów, którzy za trzeci sezon zarobią znacznie więcej niż za dwa poprzednie.

Sukces serialu Stranger Things zaskoczył nawet jego twórców, którzy podczas prac nie spodziewali się, że uda im się stworzyć popkulturowy fenomen i jedną z najważniejszych pozycji dostępnych w ofercie Netfliksa. Fani pokochali sugestywny klimat miasteczka Hawkins, jego tajemnice oraz sympatycznych bohaterów. Aktorzy wcielający się w tych ostatnich zyskali na popularności, co przełożyło się na znaczne podwyżki ich zarobków.

Eleven jest jedną z ważniejszych postaci w serialu. - Duże podwyżki młodych aktorów ze Stranger Things - wiadomość - 2018-04-03
Eleven jest jedną z ważniejszych postaci w serialu.

Serwis TMZ poinformował, że po drugim sezonie artyści odgrywający pierwszoplanowe role renegocjowali kontrakty z Netfliksem, znacząco podnosząc swoje gaże. Najwięcej zyskać miała wcielająca się w Eleven czternastoletnia Millie Bobby Brown. O ile pierwotnie za udział w pojedynczym odcinku inkasowałaby 25 000 dolarów, nowa umowa przewiduje, że jej wynagrodzenie wynosić ma nawet 350 000 dolarów od epizodu. Tym samym młoda aktorka może zarobić na udziale w całym sezonie 3,15 miliona dolarów – mniej więcej tyle, co dorosłe gwiazdy Stranger Things David Harbour i Winona Ryder.

Choć pozostali młodzi aktorzy występujący w serialu nie otrzymali aż tak wysokiej podwyżki, to również nie powinni mieć powodów do niezadowolenia. Według informacji pozyskanych przez TMZ, saldo kont bankowych Noaha Schnappa (Will), Caleba McLaughlina (Lucas), Gatena Matarazzo (Dustin) i Finna Wolfharda (Mike) zwiększy się o 200-250 tysięcy dolarów za każdy odcinek, w którym zagrają.

Stranger Things to serial science fiction, którego akcja rozgrywa się w amerykańskim miasteczku Hawkins w latach osiemdziesiątych. Główni bohaterowie odkrywają liczne sekrety skrywane przez ich rodzinną mieścinę, w większości związane z położoną pod miasteczkiem tajną placówką rządową, w której prowadzone są niebezpieczne eksperymenty. Sezon trzeci zadebiutuje pod koniec 2018 albo na początku 2019 roku.

  1. Netflix
  2. Recenzja drugiego sezonu Stranger Things w serwisie Gameplay.pl