Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2013, 10:13

autor: Góral

Star Citizen - nowy trailer stworzony na silniku gry

Star Citizen prawdopodobnie będzie wielkim powrotem Chrisa Robertsa, twórcy serii Wing Commander, do świata gier wideo. Studio Cloud Imperium Games, deweloper tytułu, opublikowało nowy trailer, wykonany na silniku CryEngine 3, który napędza nadchodzący projekt. Wygląda świetnie!

Studio Cloud Imperium Games, twórcy gry Star Citizen, opublikowało nowy trailer wyczekiwanej przez fanów kosmicznych symulacji pozycji. Tym razem deweloperzy postanowili zaprezentować jeden z nowych pojazdów. Materiał wideo został w całości stworzony na silniku gry – technologii CryEngine 3. Przy okazji zapowiedziano, że w najbliższych dniach ujrzymy kolejne nagranie.

Star Citizen zostało ujawnione w październiku 2012 roku, kiedy to twórca serii Wing Commander, Chris Roberts, zaprezentował pierwszy zwiastun na konferencji GDC Online. W tym samym czasie uruchomiono zbiórkę pieniędzy na oficjalnej stronie, a jakiś czas później wystartował Kickstarter produkcji. Łącznie do tej pory udało się zebrać ponad 10 mln dolarów.

Projekt w czwartym kwartale bieżącego roku ma wejść w fazę alpha. Niestety termin premiery pełnej wersji nie jest jeszcze znany, chociaż mówi się o debiucie w 2014 roku. Gra zapowiada się naprawdę bosko, o czym możecie przekonać się czytając lekturę naszej zapowiedzi.

Star Citizen - nowy trailer stworzony na silniku gry - ilustracja #2Chris Roberts to jeden z najbardziej znanych twórców gier wideo. Uwielbiamy go przede wszystkim za serię Wing Commander, której pierwsza odsłona ukazała się na rynku w 1990 roku. Do tej pory w ramach marki stworzono kilkanaście produkcji, film, grę karcianą czy też serial animowany.