Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2019, 14:20

Star Citizen - nowości w aktualizacji 3.5 i 220 milionów dolarów

Studio Cloud Imperium Games zaprezentowało atrakcje, które pojawią się w Star Citizen wraz z alfą 3.5. Wśród nich możemy wymienić nową planetę i postać niezależną. Ponadto tytuł osiągnął kolejny ważny kamień milowy – zebrał już przeszło 220 milionów dolarów.

Choć od oficjalnej zapowiedzi Star Citizen, czyli ambitnego kosmicznego symulatora od studia Cloud Imperium Games i odpowiedzialnego między innymi za kultową serię Wing Commander Chrisa Robertsa, minęło już przeszło sześć lat, premiera pełnej wersji wciąż wydaje się odległą przyszłością. Na razie gracze muszą zadowolić się kolejnymi aktualizacjami alfy. Nowa wersja, oznaczona numerem 3.5, ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Wprowadzi ona do gry kilka interesujących elementów, które Cloud Imperium Games stopniowo prezentuje w swoich cyklicznych filmikach publikowanych na YouTube. Jeden z najświeższych możecie obejrzeć poniżej.

STAR CITIZEN W SKRÓCIE:
  • Producent: Cloud Imperium Games;
  • Wydawca: Cloud Imperium Games;
  • Gatunek: kosmiczny symulator;
  • Platforma docelowa: PC.

Najciekawszym elementem tego materiału jest nowe spojrzenie na lokację zwaną Area 18, a konkretnie na holograficzne reklamy dodające jej klimatu. Miejsce powinny doskonale kojarzyć osoby na bieżąco śledzące rozwój Star Citizen. Zostało ono udostępnione do ogrania w aktualizacji 2.0, jako oddzielny moduł uruchamiany z menu. Port zniknął w łatce 3.0, a teraz powróci pod postacią integralnej części głównej gry. Będzie go można znaleźć na planecie ArcCorp w systemie Stanton.

Ponadto na powyższym materiale mowa jest o planowanych kolejnych usprawnieniach optymalizacji Star Citizen oraz świętach w świecie gry – na przykład wzorowanym na Prima Aprilis Triggerfish oraz Pax Humana, czyli dniu, w którym ludzie składają hołd żołnierzom, zarówno tym znajdującym się na służbie, jak i emerytowanym. Mają one pogłębić historię uniwersum oraz jeszcze bardziej uwiarygodnić wszechświat stworzony przez Cloud Imperium Games w oczach odbiorców.

Zapraszamy do Area 18. - Star Citizen - nowości w aktualizacji 3.5 i 220 milionów dolarów - wiadomość - 2019-03-18
Zapraszamy do Area 18.

Innymi atrakcjami, które pojawią się w aktualizacji 3.5, będą między innymi kolejna postać niezależna, Twitch Pacheco, która zaoferuje misje do wykonania; odświeżony model lotu, a także nowe bronie oraz statki. Ponadto twórcy zapowiedzieli wprowadzenie do gry w bliżej nieokreślonej przyszłości proceduralnie generowanych jaskiń. Więcej na ich temat usłyszycie na poniższym filmiku.

Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o kolejnym kamieniu milowym, który osiągnęło w ostatnich dniach Star Citizen. Otóż tytuł zebrał już przeszło 220 milionów dolarów. Z kolei liczba zarejestrowanych użytkowników sięgnęła 2 259 123. Po raz kolejny potwierdziło się, że wizja niezwykłej zabawy kreowana od lat przez Chrisa Robertsa jest na tyle intrygująca, że liczne kontrowersje nie są w stanie odstraszyć miłośników gwiezdnych przygód od wydawania pieniędzy na tę produkcję.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej