Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2017, 10:02

autor: Góral

Star Citizen - nowe wymagania Squadron 42 mówią o 16 GB RAM-u

Studio Cloud Imperium Games zaktualizowało wymagania sprzętowe gry Squadron 42, czyli samodzielnego singleplayerowego modułu wyczekiwanej produkcji Star Citizen. W porównaniu do starych zmieniło się całkiem sporo. Wypuszczono też klimatyczny teaser trailer kampanii.

Luke Skywalker, znaczy się Mark Hamill, w grze Star Citizen. - Star Citizen - nowe wymagania Squadron 42 mówią o 16 GB RAM-u - wiadomość - 2017-12-21
Luke Skywalker, znaczy się Mark Hamill, w grze Star Citizen.

Cloud Imperium Games ujawniło wymagania sprzętowe Squadron 42 (dzięki, DSOGaming) – samodzielnej kampanii fabularnej kosmicznego symulatora Star Citizen. Nie są one zbyt dokładne, ale różnią się dość mocno od tych podawanych wcześniej, które, co ciekawe, dalej widnieją na jednej z podstron oficjalnej witryny. Wcześniej firma mówiła o konieczności posiadania czterordzeniowego procesora, karty grafiki z 1 GB pamięci i obsługą bibliotek DirectX 11 oraz 8 GB RAM-u. Natomiast zaktualizowane wymagania wyglądają tak:

  • Procesor: czterordzeniowy
  • Karta grafiki: z 2 GB pamięci (deweloper zaleca jednak 4 GB) i obsługą bibliotek DirectX 11
  • Pamięć: przynajmniej 16 GB RAM
  • Twardy dysk: rekomendowane dyski typu SSD
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 z aktualizacją Service Pack 1, Windows 8, Windows 10 (Anniversary Update)

Jak widać obecnie gra wymaga dwa razy więcej pamięci RAM i przynajmniej dwukrotnie więcej pamięci na karcie graficznej, choć najlepiej mieć 4 GB. Do tego dobrze by było korzystać z szybkich dysków SSD. Jeżeli więc Wasz komputer ledwo łapał się na wcześniejsze wymagania, to nie ma szans, by spełniał obecne. Oczywiście gra cały czas znajduje się w produkcji, więc do premiery może się jeszcze coś zmienić, oby tylko nie na gorsze.

Przy okazji pragniemy poinformować o nowym materiale wideo ze Squadron 42, opublikowanym na kanale serwisu IGN na YouTubie. Znajdujące się powyżej nagranie nie jest zbyt długie, ale możecie na nim zobaczyć, jak ze swojej roli wywiązał się Mark Hamill – jeden z aktorów występujących w grze. Przypominamy, że oprócz niego na monitorach zobaczymy też Gary'ego Oldmana, Johna Rhys-Daviesa i Gillian Anderson.

Kiedy odbędzie się premiera Squadron 42? Tego jeszcze nie wiemy. Kampania, wraz z samym Star Citizenem, powstaje od kilku dobrych lat. Choć prace cały czas posuwają się do przodu, to ze względu na skalę projektów co jakiś czas docierają do nas informacje o kolejnych opóźnieniach, więc na konkretny termin musimy poczekać.