Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 11:47

autor: Qskan

STALKER: Legacy of Times anulowane; koniec fanowskiego projektu

Projekt Stalker: Legacy of Times został anulowany. Prace nad modem do Crysis Wars inspirowanym serią S.T.A.L.K.E.R zostały zakończone po niespełna półtora roku od jego zapowiedzi. Autorzy postanowili udostępnić graczom to, co udało im się do tej pory osiągnąć.

W SKRÓCIE:
  • Autorzy STALKER: Legacy of Times poinformowali o anulowaniu projektu.
  • Pliki wersji beta gry zostały udostępnione graczom za darmo.

Deweloperzy podzielili się z graczami informacją o zakończeniu prac nad STALKER: Legacy of Times, inspirowanym serią S.T.A.L.K.E.R. Niestety, to koniec przedwczesny - projekt został anulowany. Powody takiej, a nie innej decyzji nie są znane.

W oficjalnym ogłoszeniu autor Wolfstalker pisze:

Witajcie przyjaciele. Tak więc nasza podróż dobiegła końca. Nie do końca tak to sobie wyobrażałem, ale cóż mogę zrobić. Dzielę się tym, co najbardziej intymne. Tym, co napędzało mnie przez ostatnie 3-4 lata. Dziękuję Wam za wspieranie nas przez cały ten czas. To bardzo miłe. Dziękuję wszystkim, którzy w nas wierzyli i pomagali. Chciałbym przeprosić za to, że Was zawiodłem, ale rzeczywistość bywa niesprawiedliwa. Ogólnie rzecz biorąc, ściągnijcie, pobawcie się, zobaczcie, jeśli jest chęć i możliwość - zmodyfikujcie. Wszystkie źródła są w środku, możecie z nich korzystać jak tylko chcecie. Możecie też wrzucić zrzuty ekranu czy filmiki z builda, najciekawsze opublikuję. No cóż, czas się pożegnać. Życzę wszystkim powodzenia. Nie zapomnijcie o nas. Kto wie, może jeszcze kiedyś się zobaczymy.

STALKER: Legacy of Times zaczynało jako modyfikacja do Crysis Wars, która z czasem przerodziła się w samodzielny tytuł. Gra tworzona była na silniku CryEngine 2, a pierwszy gameplay z wczesnej wersji gry dane nam było zobaczyć w październiku 2019 roku.

Tak jak napisano w pożegnaniu - autorzy za darmo dzielą się z wszystkimi chętnymi efektem swojej dotychczasowej pracy. W nieukończone Legacy of Times będzie można sobie pograć, ale co chyba jeszcze ważniejsze, udostępniono także narzędzia do modyfikowania gry. Być może dzięki temu zabiegowi projekt nie umrze do końca, a przerodzi się w coś ciekawego dzięki działaniom modderów.

Build moda można pobrać pod tym linkiem.