Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2023, 11:26

STALKER spróbuje podbić rynek planszówek; jest szansa, by złapać zniżkę

Twórcy serii Nemesis oraz ISS Vanguard zapowiedzieli grę planszową inspirowaną serią STALKER. Jeżeli polubicie projekt przed rozpoczęciem zbiórki, możecie liczyć na dużą zniżkę oraz unikalną zawartość.

Źródło fot. Awaken Realms
i

W oczekiwaniu na grę STALKER 2 część fanów być może zainteresuje planszówka osadzona w tym uniwersum. STALKER: The Board Game, bo o niej mowa, prezentuje się ślicznie i bogato, chociaż nie wygląda na szczególnie rozbudowaną. Za projekt odpowiada znany producent Awaken Realms, mający na koncie choćby This War of Mine: The Board Game.

Trudne wyzwania dla unikalnych stalkerów

Na stronie Gamefound można wyczytać, że to gra przeznaczona dla 1-4 graczy, a pojedyncza rozgrywka potrwa ok. 2 godzin. Każda partia ma być unikalna – zabawa będzie przebiegać z wykorzystaniem kilku predefiniowanych scenerii fabularnych, a każdy z graczy pokieruje unikalnym stalkerem i stanie przed koniecznością poradzenia sobie z trudnymi wyzwaniami.

Niestety nie znamy zasad rządzących grą. Wiemy jedynie, że pakiet zaoferuje pięknie zaprojektowane karty broni, artefaktów oraz przedmiotów. Ponadto w środku znajdziemy żetony i miniaturowe figurki.

STALKER spróbuje podbić rynek planszówek; jest szansa, by złapać zniżkę - ilustracja #1
Źródło: Awaken Realms.

Wiele niewiadomych i promocja dla fanów

Niewiadomych pozostaje wiele – nie znamy ceny gry, wersji językowych czy daty premiery. Zbiórka pieniędzy ruszy pod koniec czerwca tego roku i jeżeli dodacie projekt do obserwowanych, to przy jego zakupie otrzymacie 9 dolarów zniżki i minifigurkę oraz kartę Łowcy Potworów za darmo. Musicie się jednak pospieszyć, ponieważ promocja zakończy się w czerwcu, tuż przed rozpoczęciem zbiórki pieniędzy. Więcej informacji o tym oraz innym projektach Awaken Realms (m.in. nowej odsłonie serii Nemesis), możecie znaleźć na oficjalnej stronie twórców.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej