Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 14:51

STALKER 2 zostanie prawdopodobnie opóźniony (plotka)

Pojawiła się plotka, według której premiera gry STALKER 2: Heart of Chernobyl zostanie opóźniona. W produkcję mamy zagrać dopiero jesienią.

Premiera STALKER-a 2 zbliża się wielkimi krokami. Możliwe jednak, że na kolejną odsłonę popularnego cyklu poczekamy nieco dłużej. Pojawiła się bowiem plotka, według której tytuł zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero jesienią.

Informację tę podał ukraiński leaker OLDboi. Według niego wieść o opóźnieniu debiutu gry zostanie oficjalnie ogłoszona przy okazji następnego pokazu rozgrywki. Ukrywanie przez twórców informacji o zmianie daty premiery ma być podyktowane chęcią zgromadzenia jak największej liczby preorderów.

Dodatkowo OLDboi zdradził, że STALKER 2 zawita na PS5 pod koniec 2022 roku lub na początku następnego. Tytuł ma wykorzystać możliwości kontrolera DualSense. Materiał na ten temat możecie obejrzeć poniżej. Musicie mieć jednak na uwadze, że całość jest w języku ukraińskim.

Na ten moment wieść ta jest tylko plotką i nalży do niej podchodzić z dystansem. Jeśli okaże się prawdziwa, to najprawdopodobniej w najbliższych dniach otrzymamy jej oficjalne potwierdzenie.

STALKER 2: Heart of Chernobyl zmierza na PC oraz Xboksa Series X|S. Od dnia premiery gra będzie znajdowała się w usługach Xbox i PC Game Pass.

  1. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl – oficjalna strona