Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lutego 2020, 10:15

autor: AlexB

Spisek przeciwko Ameryce - pełny zwiastun serialu HBO o faszystowskich USA

Zadebiutował pełny zwiastun miniserialu HBO Spisek przeciwko Ameryce, który opowie o faszystowskich Stanach Zjednoczonych z lat 40. ubiegłego wieku. Produkcja zadebiutuje 16 marca.

W SKRÓCIE
  1. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun miniserialu HBO Spisek przeciwko Ameryce.
  2. Produkcja przedstawi alternatywną wizję Stanów Zjednoczonych, w której rządzą faszyści.
  3. Premiera tytułu zaplanowana jest na 16 marca.

Nie minął miesiąc od premiery pierwszego teasera Spisku przeciwko Ameryce, a już możemy cieszyć się jego kolejną zapowiedzią. Nowa, nieco dłuższa zajawka miniserialu HBO na podstawie powieści Philipa Rotha sprzed przeszło 15 lat zadebiutowała wczoraj w sieci. Zawiera ona sporo niepublikowanych dotąd scen, które dość sugestywnie przedstawiają, jakiego klimatu możemy spodziewać się w produkcji. Zapraszamy do obejrzenia.

Spisek przeciwko Ameryce przedstawi nam alternatywną wizję Stanów Zjednoczonych z lat 40. ubiegłego wieku. Bojący się ingerencji w wojnę w Europie obywatele USA nie wybierają na trzecią kadencję Franklina Delano Roosevelta, jak miało to miejsce w rzeczywistości. Zamiast tego większość głosów otrzymuje Charles Lindbergh, jeden z pionierów lotnictwa, zwolennik izolacjonizmu Stanów Zjednoczonych i sympatyk faszyzmu (więcej na jego temat przeczytacie w tym miejscu). Ameryka pod jego rządami mocno się zmienia. Zaczynają w niej dominować nastroje ksenofobiczne, co bardzo mocno odbija się między innymi na wyznawcach judaizmu. Rosnące napięcia wśród obywateli USA mających Lindbergha jako przywódcę będziemy obserwować z perspektywy pewnej żydowskiej rodziny mieszkającej w New Jersey.

Dokąd doprowadzi Stany Zjednoczone prezydentura Charlesa Lindbergha? - Spisek przeciwko Ameryce - pełny zwiastun serialu HBO o faszystowskich USA - wiadomość - 2020-02-19
Dokąd doprowadzi Stany Zjednoczone prezydentura Charlesa Lindbergha?

Za serialową adaptację Spisku przeciwko Ameryce odpowiada duet David Simon i Ed Burns. Miłośnicy produkcji telewizyjnych od stacji HBO mogą kojarzyć tę dwójkę z prac nad kultowym The Wire (znanym w Polsce również jako Prawo ulicy). W ich najnowszym dziele wystąpili między innymi John Turturro (Big Lebowski, Quiz Show), Winona Ryder (Stranger Things, Przerwana lekcja muzyki), Zoe Kazan (Ruby Sparks, I tak cię kocham), Morgan Spector (Mgła, Homeland) oraz Anthony Boyle (Tolkien, Patrick Melrose). Premiera pierwszego odcinka zaplanowana jest na 16 marca bieżącego roku. Miniserial będzie można znaleźć zarówno na antenie HBO, jak i na platformie HBO GO.

  1. HBO GO – strona główna