Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 kwietnia 2015, 11:43

Spirit Lords – zręcznościowe RPG studia Kabam trafiło na iOS i Androida

Studio Kabam wypuściło grę Spirit Lords, czyli zręcznościowe RPG korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Gra dostępna jest na mobilne systemy iOS i Android.

Długa już lista udanych mobilnych gier należących do gatunku action-RPG uległa właśnie wydłużeniu o kolejną godną uwagi pozycję. Jest nią produkcja zatytułowana Spirit Lords, autorstwa studia Kabam.

Gra dostępna jest obecnie wersjach na systemy iOS i Android. Jak praktycznie wszystkie produkcje tego dewelopera, Spirit Lords korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się w krainie fantasy, która doprowadzona została na skraj zagłady podczas konfliktu ze światem duchów. Przetrwało tylko jedno ludzkie miasto i jego mieszkańcy próbują teraz odbudować cywilizację. Niestety, wszystko wskazuje na to, że zbliża się kolejna wojna i tym razem ludzie mają małe szanse na jej przetrwanie. Ostatnią nadzieją stają się bohaterowie, którzy posiadają moc kontrolowania dusz zmarłych. Ci dysponujący największym talentem mogą stać się niezwykle potężnymi czempionami znanymi jako Lordowie Duchów. Nie jest to łatwe, gdyż minęło tysiąc lat od kiedy kraina po raz ostatni gościła godnego tego tytułu wojownika.

Gra posiada rozbudowaną warstwę fabularną, podzieloną na kilka aktów, które możemy przechodzić samodzielnie lub w trybie kooperacji dla czterech osób. Jak na zręcznościowe RPG przystało, zabawa sprowadza się głównie do mordowania hord wrogów. Dokonujemy tego za pomocą sprytnego interfejsu dotykowego, w dużym stopniu opierającego się na rysowaniu prostych symboli na ekranach.

Do wyboru są dwie klasy – barbarzyńcy i maga. Obie posiadają unikalne umiejętności i cechy, a dodatkowo w grze znalazł się bogaty wybór różnego rodzaju ekwipunku i uzbrojenia. Ponadto gracze mogą korzystać z pomocy ponad pięciuset różnych duchów, dysponujących własnymi zdolnościami. Wszystkie te istoty przypisane są do konkretnych sił natury, co wpływa na ich skuteczność w starciach z przeciwnikami. Przykładowo, duch związany z ogniem doskonale poradzi sobie z przeciwnikiem czerpiącym moc z roślin, ale okaże się słaby przeciwko wrogom wywodzącym się z wody. Autorzy nie zapomnieli także o systemie rozwoju, pozwalającym ulepszać statystyki zarówno bohatera, jak i duchów.