Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2021, 13:42

autor: Ignacy Kruk

Spider-Man zastąpi Iron Mana - twierdzi reżyser Avengers Endgame

Spider-Man Toma Hollanda ma wypełnić lukę w MCU po odejściu Iron Mana granego przez Roberta Downeya Jr. Młody aktor będzie nową „duszą” Marvelowego uniwersum, której od czasu premiery Avengers Endgame tak wyraźnie brakuje.

Premiera pierwszego Iron Mana z udziałem Roberta Downeya Jr. stanowiła punkt zwrotny dla raczkującego wtedy MCU. Na przestrzeni kolejnych lat postać Tony’ego Starka stała się swego rodzaju spoiwem łączącym kolejne produkcje Marvela. Ulubieńcem fanów, bez którego trudno było wyobrazić sobie MCU jakie znamy dziś.

Wszystko, co dobre ma jednak swój koniec, w tym przypadku było to Avengers Endgame, w którym pożegnaliśmy się z postacią Downeya Jr. Wyrwę spowodowaną brakiem Iron Mana nie będzie łatwo załatać. Jednakże odpowiedzialny za największe hity Marvela Joe Russo twierdzi, że Spider-Man Toma Hollanda ma zastąpić miejsce Tony’ego Starka i pełnić rolę „duszy” MCU. Tak reżyser opisał to wywiadzie dla serwisu GQ:

Tom [Holland - dop.red.] wchodzi obecnie w rolę zajmowaną w przeszłości przez Roberta Downeya Jr., to znaczy ulubionej postaci, która pod wieloma względami stanowić będzie duszę uniwersum Marvela

Brzmi to dość optymistycznie, zwłaszcza że ostatnie premiery kinowego giganta, jak chociażby Eternals, nijak się mają do sukcesu produkcji z ery Downeya Jr. Z drugiej jednak strony, Spider-Man w wykonaniu Toma Hollanda wciąż generuje spore zainteresowanie wśród fanów MCU.

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej częściową odpowiedź na pytanie, czy Spider-Man będzie w stanie zastąpić Tony’ego Starka, otrzymamy wraz z premierą Spider-Man: Bez drogi do domu. Czy będzie to kolejny punkt zwrotny dla uniwersum Marvela? Dowiemy się już 17 grudnia.