Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2021, 13:50

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 19-21 listopada 2021 roku

W ten weekend subskrybenci platform streamingowych doczekają się kilku ciekawych premier serialowych, o których mówiło się już od dłuższego czasu. Poza tym mogą liczyć na pojawienie się nie mniej interesujących filmów, z którymi warto zapoznać się w wolne dni.

W tym tygodniu w świecie VoD mają miejsce dwie duże premiery serialowe. Na Netflixa trafi pierwszy sezon aktorskiej interpretacji kultowego anime, a na Amazon Prime Video adaptacja cyklu fantasy Roberta Jordana. Poza tym na HBO GO pojawi się drugi sezon serialu historycznego, który jest luźno oparty na początkach zdobywania władzy przez Katarzynę II Wielką. Z filmowych propozycji można spodziewać się między innymi filmu Netflixa na podstawie autobiograficznego musicalu Jonathana Larsona i współczesnego przedstawienia ukochanej historii Roberta Dahla, które będzie można zobaczyć na HBO GO. Przekonajcie się, co nowego Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video oferują w weekend 19-21 listopada 2021 roku.

Cowboy Bebop: Sezon 1 – Netflix

 • Co to: aktorska adaptacja anime o tym samym tytule w klimatach futurystycznego westernu
 • Od kiedy dostępny na platformie: 19 listopada
 • Rok premiery: 2021

Ten kosmiczny western opowiada o Spike’u Spiegelu i jego bandzie łowców nagród, z którymi poluje na najgorszych przestępców w galaktyce, starając się przetrwać w obliczu niespodziewanych zagrożeń, jakie napotykają w kosmosie. Czasem przy okazji udaje im się ocalić świat, jednak nie bez ogromnych zniszczeń.

Wielka: Sezon 2 (The Great) – HBO GO

 • Co to: amerykański komediodramat luźno opierający się na historii Katarzyny II Wielkiej; adaptacja sztuki Tony’ego McNamary
 • Od kiedy dostępny na platformie: 20 listopada
 • Rok premiery: 2020

Katarzyna nareszcie zasiada na rosyjskim tronie, jednak jeśli myślała, że usunięcie męża było trudnym zadaniem, to tak naprawdę było to drobnostką w porównaniu z wyzwoleniem kraju, który nie chce zostać wyzwolony. Władczyni zmierzy się ze swoim dworem, a nawet własną matką, utrudniającymi wprowadzenie Oświecenia do Rosji. W międzyczasie będzie toczyć wewnętrzną walkę, gdy Piotr zacznie zmieniać się z jej znienawidzonego męża w więźnia, sprzymierzeńca, kochanka? W końcu Katarzyna nauczy się, że aby zmienić kraj, musisz pozwolić mu zmienić ciebie, że jest cienka linia między idealizmem a ułudą. Zostanie Wielką będzie wymagało od niej więcej, niż sobie wyobrażała.

Korzystaj z HBO GO za 24,90 zł miesięcznie. Możesz się zarejestrować pod tym adresem.

Tick, Tick... Boom! – Netflix

 • Co to: reżyserski debiut zdobywcy nagród Pulitzera i Tony – Lina-Manuela Mirandy; adaptacja autobiograficznego musicalu Jonathana Larsona
 • Od kiedy dostępny na platformie: 19 listopada
 • Rok premiery: 2021

Film opowiada o Jonie, młodym kompozytorze teatralnym, kelnerującym w nowojorskiej knajpce podczas pisania utworu, który ma w jego mniemaniu stać się następnym przebojowym amerykańskim musicalem. Na kilka dni przed prezentacją utworu Jon czuje rosnącą presję ze strony swojej dziewczyny Susan, która marzy o życiu artystycznym poza Nowym Jorkiem, oraz przyjaciela Michaela, który dla stabilności finansowej porzucił marzenia. W tym czasie społeczność artystyczna jest pustoszona przez epidemię AIDS. Zegar tyka, a Jon stoi przed pytaniem, które zadaje sobie wielu z nas: co powinniśmy zrobić z posiadanym przez nas czasem?

Wiedźmy (The Witches) – HBO GO

 • Co to: dostosowana do współczesnej publiczności adaptacja powieści Roalda Dahla o babci, która stara się ochronić wnuka przed diabolicznymi wiedźmami
 • Od kiedy dostępna na platformie: 21 listopada
 • Rok premiery: 2020

W 1967 roku młody, osierocony chłopiec zamieszkał ze swoją babcią w wiejskiej osadzie Demopolis w stanie Alabama. Gdy natrafiają na pewne zwodniczo czarujące, ale na wskroś diaboliczne wiedźmy, babcia przezornie decyduje się zabrać wnuka do nadmorskiego resortu. Niestety przybywają tam w tym samym czasie, kiedy Wielka Wiedźma zwołuje swoje koleżanki z całego świata – oczywiście pod przykrywką – aby zrealizować nikczemny plan.

 1. Wiedźmy na HBO GO

Koło czasu: Odcinki 1-3 (The Wheel of Time) – Amazon Prime Video

 • Co to: serial fantasy na podstawie serii powieści Roberta Jordana o tym samym tytule
 • Od kiedy dostępny na platformie: 19 listopada
 • Rok premiery: 2021

Historia, osadzona w rozległym, epickim świecie, w którym istnieje magia dostępna tylko dla niektórych kobiet, opowiada o tym, jak Moiraine – członkini niezwykle potężnej organizacji zwanej Aes Sedai – przybywa do małego miasteczka Dwie Rzeki. Stamtąd wyrusza w niebezpieczną podróż w towarzystwie pięciorga młodych mężczyzn i kobiet, spośród których jedno okaże się Smokiem Odrodzonym, który albo ocali, albo zniszczy ludzkość.

 1. Koło czasu na Amazon Prime Video
 2. Dowiedz się więcej o Kole czasu

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.