Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2022, 13:24

Spider-Man: Across the Spider-Verse to wielki graficzny eksperyment

Producenci Spider-Man: Across the Spider-Verse podzielili się nowymi informacjami na temat filmu. Wygląda na to, że czeka na nas wiele eksperymentów stylistycznych.

W SKRÓCIE:
  • Producenci Spider-Man: Across the Spider-Verse podzielili się informacjami na temat filmu.
  • Ma on być projektem jeszcze bardziej ambitnym niż poprzednia odsłona.
  • Każdy świat odwiedzany przez bohaterów charakteryzować się będzie innym stylem graficznym.

Nieco ponad miesiąc temu w sieci pojawił się pierwszy zwiastun Spider-Man: Across the Spider-Verse, czyli sequela świetnie przyjętego Into the Spider-Verse. Materiał ten jasno sugerował widzom, że kolejna część przygód Milesa Moralesa również charakteryzować będzie się unikalnym stylem graficznym. Okazuje się jednak, że tym razem twórcy pozwolą sobie na jeszcze więcej eksperymentów.

Informacjami na ten temat podzielili się w wywiadzie dla serwisu Collider producenci filmu Phil Lord i Chris Miller. Drugi z wymienionych zdradził, że Across the Spider-Verse to bardzo ambitny projekt, który pod wieloma względami zawiesi poprzeczkę jeszcze wyżej niż część pierwsza.

To bardzo ambitny sequel, ponieważ nie chcieliśmy po prostu zrobić jeszcze raz tego samego. Założenie, że będziemy poruszać się pomiędzy różnymi wymiarami naprawdę dało nam nowe możliwości artystyczne, by nadać każdemu światu odmienny styl i umożliwić ludziom z ImageWorks wykreowanie każdego wymiaru w taki sposób, by sprawiał wrażenie narysowanego przez innego artystę. Obserwowanie procesu produkcji tych elementów naprawdę zapiera dech w piersiach i jest prawdziwym powodem dla którego to robimy, mimo że jest to tak wymagające.

Wygląda więc na to, że twórcy szykują dla nas prawdziwą rewolucję. W Into the Spider-Verse mieliśmy okazję oglądać poczynania bohaterów, których modele prezentowały różnorodne style graficzne. Tym razem w filmie zobaczymy zaś całe unikalne światy, które przemierzać będzie Miles oraz Gwen. Już teraz możemy spodziewać się wyjątkowych doświadczeń w kinie.

Spider-Man: Across the Spider-Verse podzielone będzie na dwie części. Pierwsza z nich zadebiutuje na srebrnym ekranie 7 października bieżącego roku.