Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2021, 09:22

Specjalne wydarzenie w Battlefield 2042; Podbój i Przełamanie dla 64 osób

Battlefield 2042 otrzyma niedługo nowe warianty klasycznych trybów gry. Przypadną one do gustu osobom, które nie lubią chaotycznych starć 128 graczy.

W SKRÓCIE:
  • Battlefield 2042 otrzymał specjalne warianty trybów Podbój oraz Przełamanie.
  • Liczba graczy została w nich ograniczona do 64 osób.
  • Nowość mogą przetestować wyłącznie posiadacze pecetów oraz konsol nowej generacji.

Przed premierą Battlefielda 2042 jedną z najczęściej eksponowanych cech gry był fakt, że obsłuży ona starcia 128 graczy. Oczywiście tylko na PC oraz konsolach nowej generacji, lecz i tak robiło to spore wrażenie. Koniec końców wielu graczy zaczęło narzekać na tak duże potyczki, gdyż okazały się one wyjątkowo chaotyczne.

Specjalne wydarzenie w Battlefield 2042; Podbój i Przełamanie dla 64 osób - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Studio DICE najwyraźniej usłyszalo głosy zawiedzionych osób, ponieważ do gry trafiły nowe warianty klasycznych trybów. W Podbój oraz Przełamanie zagracie teraz w grupie 64 osób, co może znacznie ograniczyć bałagan na serwerze. Nowe warianty uruchomicie za pośrednictwem menu All-Out Warfare. Niestety opcja ta nie będzie dostępna wiecznie. Klasyczne tryby w wersji dla 64 graczy zostaną usunięte z gry po przerwie świątecznej.

Oczywiście informacje te dotyczą jedynie posiadaczy pecetów, PS5 oraz Xboksów Series S/X. Posiadacze konsol poprzedniej generacji domyślnie otrzymali dostęp jedynie do rozgrywek dla maksymalnie 64 osób.