Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 10:11

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Oferta Call of Duty od Xboxa była „nieadekwatna”, twierdzi szef PlayStation

Wygląda na to, że oferta Microsoftu mówiąca, że Call of Duty pozostanie na konsolach Sony przez trzy lata po zakończeniu obecnej umowy, została odrzucona. Szef PlayStation, Jim Ryan, stwierdził, że propozycja była „nieadekwatna”.

Gdy Microsoft oficjalnie stanie się właścicielem Activision Blizzard, firma wejdzie w posiadanie jednej z największych i najpopularniejszych marek w świecie gamingu – Call of Duty. Choć cała transakcja budzi rozliczne kontrowersje, wygląda na to, że w końcu dojdzie do skutku (więcej na ten temat w tym miejscu).

Największe zastrzeżenia co do przejęcia ma firma Sony. Trudno jej się zresztą dziwić. Fani PlayStation martwią się, że gry Activision Blizzard przestaną ukazywać się na ich konsoli. Co prawda przedstawiciele Xboxa wielokrotnie zapewniali, że nic takiego się nie stanie, ale ostatnio zmienili nieco podejście do sprawy. Szef marki, Phil Spencer, podkreślił, że złożono Sony propozycję „znacznie wykraczającą poza typowe umowy w branży gier”. Według niej seria Call of Duty miałaby ukazywać się na konsolach PlayStation przez kilka kolejnych lat.

Odpowiedź Sony na ofertę Microsoftu

Na odpowiedź ze strony japońskiej firmy nie trzeba było długo czekać. Jak donosi portal Gamesindustry.biz, szef PlayStation, Jim Ryan, ujawnił, że Microsoft zaoferował Sony trzyletni dostęp do Call of Duty po wygaśnięciu obecnej umowy z Activision Blizzard, ale oferta jest „nieodpowiednia na wielu poziomach”, bowiem jego zdaniem nie uwzględnia „wpływu” na graczy PlayStation.

Nie zamierzałem komentować tego, co zrozumiałem jako prywatną dyskusję biznesową, ale czuję potrzebę wyrównania rachunków, ponieważ Phil Spencer przeniósł to na forum publiczne. Microsoft zaoferował jedynie, aby Call of Duty pozostało na PlayStation przez trzy lata po zakończeniu obecnej umowy pomiędzy Activision i Sony. Po prawie 20 latach Call of Duty na PlayStation ich propozycja była nieodpowiednia na wielu poziomach i nie uwzględniała wpływu na naszych graczy. Chcemy zagwarantować, że gracze PlayStation nadal będą mieli najwyższej jakości doświadczenia związane z Call of Duty, a propozycja Microsoftu podważa tę zasadę – powiedział Jim Ryan.

Wygląda na to, że wojenka pomiędzy Sony a Microsoftem prędko się nie skończy. Najprawdopodobniej w kolejnych dniach poznamy nowe ciekawe informacje od przedstawicieli powyższych firm.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej