Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2022, 12:25

Sony przygotowało oficjalny zestaw PS5 z grą Horizon Forbidden West

Sony wypuściło oficjalny zestaw złożony z konsoli PlayStation 5 oraz gry Horizon Forbidden West. Jak na razie nie można się na niego natknąć w polskich sklepach.

Pierwsze miesiące PlayStation 5 na rynku upłynęły pod znakiem problemów z obecnością w sklepach. Aktualnie sytuacja wygląda nieco lepiej, choć w przypadku polskich sprzedawców kupno najnowszej konsoli firmy Sony w wersji „gołej” jest zadaniem dość trudnym. Zazwyczaj występuje ona w zestawach z jedną lub paroma grami. Nie są to jednak oficjalne pakiety, lecz przygotowywane przez handlowców.

Sony przygotowuje jednak również własne pakiety. Na rynku pojawił się już jeden z grą Ratchet & Clank: Rift Apart. I teraz pojawił się kolejny. Jak bowiem donosi serwis VGC, pierwsze partie PlayStation 5 z oficjalnie dołączoną do niego grą Horizon Forbidden West trafiły na półki sklepowe w Wielkiej Brytanii. Podstrona promująca ten pakiet pojawiła się także na amerykańskiej witrynie PlayStation Direct.

Sony przygotowało oficjalny zestaw PS5 z grą Horizon Forbidden West - ilustracja #1
Źródło: PlayStation Direct

PlayStation 5 z Horizon Forbidden West zostało wycenione w Wielkiej Brytanii na 500 funtów (około 2743 złote). Stanowi to oszczędność około 20 funtów w stosunku do kupna konsoli i gry osobno. Nakład został dość szybko wyprzedany.

Niestety, jak na razie nie wiadomo, kiedy pakiet zawierający PlayStation 5 oraz Horizon Forbidden West trafi do szerszej dystrybucji, w tym w Polsce. Nie wiemy także, jakie kolejne zestawy z grami przygotuje na rynek Sony. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwe czekać na to, co przyniesie przyszłość.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation