filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 maja 2024, 18:02

autor: Pamela Jakiel

Sok z żuka 2 na pełnym zwiastunie. Michael Keaton powraca jako sprośny bioegzorcysta w sequelu komedii grozy Tima Burtona

Beetlejuice Beetlejuice doczekał się pierwszego pełnego zwiastuna. Zobaczcie, jak zapowiada się kontynuacja kultowego horroru fantasy Tima Burtona.

Źródło fot. Sok z żuka 2, Tim Burton, Warner Bros., 2024
i

Sok z żuka 2, czyli Beetlejuice Beetlejuice, to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2024 roku. Kontynuacja kultowej komedii grozy Tima Burtona wejdzie na wielkie ekrany we wrześniu, a Warner Bros. prowadzi już akcję marketingową. W marcu do sieci trafił pierwszy teaser widowiska fantasy, a dziś wreszcie możemy obejrzeć pełny zwiastun.

Do sieci trafił również nowy plakat, ukazujący portretowanego przez Michaela Keatona bioegzorcystę w poczekalni, którą z pewnością kojarzycie z kultowego filmu z 1988 roku. Oto nowe materiały promujące Beetlejuice Beetlejuice.

Sok z żuka 2 – zwiastun

Fabuła Beetlejuice Beetlejuice ponownie skupi się na familii Deetz. Trzy pokolenia powracają do Winter River po rodzinnej tragedii. Życie Lydii zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy jej nastoletnia córka znajduje na strychu makietę miasta, a portal do zaświatów zostaje znów otwarty. Beetlejuice będzie miał szansę powrócić i spróbować zrealizować swój plan poślubienia Lydii. Bioegzorcysta znów wprowadzi chaos w życie Deetzów.

W Soku z żuka 2 zobaczymy wiele twarzy znanych z oryginalnego filmu. Winona Ryder ponownie sportretuje Lydię Deetz, a Catherine O’Hara – jej matkę. Powróci oczywiście także Michael Keaton jako szalony bioegzorcysta.

Do nowych członków obsady należą Jenna Ortega (Astrid Deetz, córka Lydii), Monica Bellucci (żona Beetlejuice’a), Willem Dafoe (stróż prawa w zaświatach, były aktor kina klasy B) oraz Justin Theroux. Za reżyserię i scenariusz ponownie odpowiada Tim Burton.

Beetlejuice Beetlejuice zadebiutuje w kinach 6 września 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej