Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2014, 11:11

autor: Renox

Skywind – zobacz nowy gameplay z Morrowinda na silniku Skyrima

Do sieci trafił nowy, ponad 13-minutowy zapis rozgrywki z wczesnej wersji Skywind – modyfikacji, która umożliwi wszystkim grę w TES III: Morrowind na silniku Skyrima. Opublikowany gameplay to materiał nagrany podczas streamowanej sesji na Twitchu. Pomimo stosunkowo słabej jakości, niewątpliwie zainteresuje on wszystkich fanów serii The Elder Scrolls.

Jest nowy gameplay ze Skywind. - Skywind – zobacz nowy gameplay z Morrowinda na silniku Skyrima - wiadomość - 2014-08-20
Jest nowy gameplay ze Skywind.

Grupa TES Renewal Project odpowiedzialna między innymi za Skywind – moda przenoszącego Morrowinda na silnik Skyrimaopublikowała ponad 13-minutowy zapis rozgrywki ze wspomnianej modyfikacji. Niżej umieszczone nagranie to zapis streamowanej sesji w serwisie Twitch, dlatego też – zgodnie z prośbą autorów – fani nie powinni zwracać uwagi na niską jakość tego materiału, jak również ewentualne błędy czy niedoróbki. Oficjalne demo opublikowane zostanie wkrótce, jednak nie przeszkadza to w napawaniu się pięknym widokiem świata na wyspie Vvanderfell na zupełnie nowym silniku już teraz. Oto i on:

Skywind to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych modyfikacji, na której samo wspomnienie fani The Elder Scrolls: Morrowind dostają drgawek, tym bardziej że już niedługo udostępniona zostanie jej grywalna alfa. Grupa TES Renewal Project podjęła się bardzo wymagającego zadania przeniesienia świata Morrowind na silnik piątej odsłony serii TES. Nad modyfikacją pracuje ponad 70 osób, jednak ze względu na złożoność samego projektu nie znamy na razie daty jego ukończenia. Finalizacja jest jednak niemal pewna, tym bardziej że ci sami ludzie wydali jakiś czas temu Morroblivion – analogicznego moda umożliwiającego grę w Morrowinda na technologii zastosowanej w The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Vvanderfell zmieni się nie do poznania. - Skywind – zobacz nowy gameplay z Morrowinda na silniku Skyrima - wiadomość - 2014-08-20
Vvanderfell zmieni się nie do poznania.

Jeżeli zaś czujecie się na siłach, aby wspomóc ludzi z TES Reneval Project – możecie do nich napisać i zgłosić swoją kandydaturę. Ciągle poszukują oni bowiem osób odpowiedzialnych za programowanie czy kwestie graficzne, dlatego też jeśli macie tego typu uzdolnienia, dajcie znać twórcom na oficjalnej stronie projektu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.