Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 kwietnia 2015, 14:43

autor: Góral

Skullduggery! – windykator z zaświatów odwiedził mobilną perełkę

W dzisiejszej mobilnej perełce przyglądamy się Skullduggery! – uznanej platformówce z 2014 roku, która ukazała się na Androidzie, a wkrótce otrzyma nową aktualizację z dodatkowymi poziomami.

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia pragniemy przybliżyć Wam ciężki i niebezpieczny zawód windykatora. Nadarzyła się ku temu znakomita okazja, gdyż jedna z najbardziej uznanych mobilnych produkcji 2014 roku – Skullduggery! – ukazała się w końcu na Androidzie.

Aplikacja pierwotnie zadebiutowała w październiku 2014 roku i z miejsca została okrzyknięta małym dziełem. Deweloperom ze studia ClutchPlay Games udało się stworzyć wciągającą i zabawną platformówkę 2D, w której kontrolujemy żyjącą czaszkę, ściągającą w zaświatach długi od potworów.

Łącznie do pokonania mamy kilka lokacji, podzielonych na mniejsze poziomy. System poruszania się został stworzony na modłę słynnego Angry Birds, z tym wyjątkiem, że w Skullduggery! naciągamy mózg naszego podopiecznego, wystrzeliwując się w ten sposób na niewielkie odległości. To jednak nie koniec atrakcji, gdyż tytuł wykorzystuje również mechanikę skradanek. Naturalnie nie mamy do czynienia z czaszkowym wcieleniem Solid Snake’a, jednak należy pamiętać, że napotkanych wrogów można atakować jedynie od tyłu, więc często jesteśmy zmuszani do przemykania bocznymi ścieżkami, czy też do chowania się chociażby w słoikach.

Od czasu do czasu rozgrywka urozmaicana jest przez sekcje czysto zręcznościowe, podczas których musimy śpieszyć się, uciekając przed np. zamykającymi się ścianami, które nas zgniotą, jeżeli będziemy się obijać. Nie brakuje również walk z bossami, w tym z Frankensteinem, sfinksem czy nieumarłym mafijnym szefem. Oprócz tego twórcy zatroszczyli się o kilka dodatkowych atrakcji, w tym zadania poboczne dostępne na każdym poziomie, nowe czaszki i nie tylko.

W odróżnieniu od wersji na iOS, tytuł na Androidzie dostępny jest za darmo, jednak co jakiś czas jesteśmy zmuszeni do obejrzenia reklamy. Oczywiście można się tego pozbyć, wydając około 23 zł. W zamian otrzymujemy jeszcze dodatkowe czaszki, tryb Head to Head oraz klucze przydające się podczas otwierania skrzyń z kolejnymi bohaterami.

Na koniec warto wspomnieć, że 16 kwietnia deweloperzy opublikują nową aktualizację Skullduggery! dzięki której użytkownicy wersji iOS otrzymają dostęp do kolejnego świata Village of the Scammed, a co za tym idzie możliwość zabawy w dodatkowych poziomach. Poniżej obejrzycie zwiastun nowej zawartości.