Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2020, 11:40

autor: Aquma

Skasowana gra twórców Ghost of Tsushima na gameplayu

Do sieci wyciekł gameplay ze skasowanej gry studia Sucker Punch Productions – Prophecy. Tytuł przypomina nieco serię Assassin’s Creed, a także najnowsze dzieło tego dewelopera – Ghost of Tsushima.

Skasowana gra twórców Ghost of Tsushima na gameplayu - ilustracja #1
Raczej nie będzie nam dane zagrać w Prophecy.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawił się gameplay z wczesnej wersji skasowanej gry studia Sucker Punch Productions - Prophecy;
  2. tytuł przypomina nieco serię AC, choć klimatem nawiązuje raczej do The Order: 1886. Znajdziemy w nim także parę mechanik, które ostatecznie trafiły do Ghost of Tsushima.

Niedawno na rynek trafiło najnowsze dzieło studia Sucker Punch Productions – mowa o ostatnim tytule ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4, czyli przygodowej grze akcji Ghost of Tsushima, osadzonej w realiach feudalnej Japonii. Okazuje się jednak, że wcześniej amerykański deweloper zajmował się jeszcze jednym, ostatecznie niedokończonym projektem zatytułowanym Prophecy. W sieci pojawił się właśnie gameplay z wczesnej wersji tej produkcji.

Gra przypomina trochę jedną z odsłon cyklu Assassin’s Creed, choć jej klimat jest nieco odmienny (budzi skojarzenia m.in. z The Order: 1886). Na filmie widać też kilka rozwiązań, które ostatecznie, w nieco zmienionej postaci, trafiły do Ghost of Tsushima – mowa np. o systemie walki, gadżetach, skradaniu się czy wspinaczce.

Całość prezentuje się całkiem nieźle (jak na wczesną wersję), ale przyznam, że trochę brakuje mi w tym wszystkim charakteru – szczególnie w porównaniu do wyjątkowo urokliwego Ghost of Tsushima. Świat ukazany na powyższym materiale sprawia wrażenie miejsca, które nie raz miałem już okazję eksplorować. A Wy jak uważacie? Wolelibyście, by zespół Sucker Punch Productions dokończył Prophecy?

  1. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  2. Sucker Punch Productions – strona oficjalna