filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2024, 09:59

Showrunnerzy Fallouta mają dobrą wiadomość dla fanów, którzy czekają na 2. sezon. Ma powstać „tak szybko, jak to tylko możliwe”

Prace nad 2. sezonem Fallouta trwają. Twórcy przekonują, że postarają się dostarczyć go fanom „tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Źródło fot. Fallout, Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner, Amazon Prime Video, 2024
i

Serial Fallout na podstawie popularnej serii gier odniósł ogromny sukces, podbijając w tym roku platformę Prime Video. Fanów tytułu ucieszyło to, jak dobra okazała się ta ekranizacja, która prędko została przedłużona o 2. sezon.

Ostatnio poruszyli temat 2. sezonu, by uspokoić fanów, którzy wyczekują nowych odcinków Fallouta. Jak zapewniają, prace idą do przodu, a im na pewno wiele ułatwi tym razem fakt, że odchodzą im pewne zadania, które wykonali przy okazji 1. serii – jak na przykład budowa części planów, które są już gotowe, zatem niewykluczone, że wyprodukowanie nowych epizodów powinno zająć mniej czasu.

Internet ma interesujący zwyczaj uznawania niewiążących oświadczeń za wiążące, więc waham się przed podaniem daty, która zostanie wyrwana z kontekstu i będzie żyła na Reddicie przez około rok. Ale działamy tak szybko, jak to tylko możliwe, i mamy już za sobą wiele ciężkich prac z 1. sezonu. Mamy plany zdjęciowe, zasoby, efekty wizualne, które są już gotowe. W tym sezonie ruszamy pełną parą. Dociśniemy gaz do dechy, aby wydać 2. sezon tak szybko, jak to tylko możliwe.

Geneva Robertson-Dworet do wypowiedzi Grahama Wagnera podczas rozmowy z The Hollywood Reporter dodała, że mają już przemyślanych parę rzeczy, które początkowo mogły znaleźć się w 1. sezonie, ale ostatecznie do niego nie pasowały, dlatego zostaną przeniesione do 2. serii.

I jest tak wiele rzeczy, które chcieliśmy zrobić w 1. sezonie, a o których mówiliśmy: „To byłoby niesamowite, zróbmy to w 2. sezonie”. Czujemy więc, że jesteśmy o wiele dalej i jest to naprawdę ekscytujące i jesteśmy naprawdę wdzięczni za możliwość przeniesienia na ekran wszystkich rzeczy, które nie do końca pasowały do 1. sezonu. Jesteśmy podekscytowani, że możemy to teraz zrobić.

Można więc nastawić się na to, że nie będziemy musieli latami czekać na nowe odcinki serialu Fallout. Oczywiście dokładna data premiery 2. sezonu nie jest jeszcze znana, na pewno nie nastąpi w tym roku i wątpliwe jest, aby to miało odbyć się na początku 2025 roku. Tak naprawdę to łatwiej będzie oszacować, gdy obsada wkroczy na plan zdjęciowy, co, jak wiemy, na razie się nie wydarzy.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej