Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 11 kwietnia 2023, 15:01

autor: Damian Gacek

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich

Ikony przy dowodach są potrzebne do ukończenia gry Sherlock Holmes The Awakened. W tym poradniku znajdziecie ich pełną listę wraz z objaśnieniami.

Sherlock Holmes The Awakened jest remakiem gry wydanej pod tym samym tytułem. Opowieść ta przedstawia prawdopodobnie jedną z najdziwniejszych spraw słynnego detektywa. Czy uda mu się ją rozwiązać, czy może popadnie w otchłań szaleństwa? Aby ukończyć grę niezbędna jest znajomość różnych ikon i symboli, które się w tym tytule pojawiają. Poniżej je opisujemy.

Ikony przy dowodach

W grze Sherlock Holmes The Awakened znajdziecie wiele przydatnych symboli. Szczególnie ważne są te, które czasami pojawiają się przy dowodach. Jeżeli zobaczycie którąś z poniższych ikon, to zastosujcie się do tego oznaczenia. Zniknie ono, kiedy uda Wam się wyczerpać wszystkie możliwości związane z daną poszlaką.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #1

Przeszukaj dane miejsce. Dowody oznaczone tym symbolem wymagają od Was udania się do jakiejś konkretnej lokacji. Często musicie ją znaleźć samemu (oczywiście opis poszlaki Wam w tym pomoże)

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #2

Popytaj ludzi w okolicy. W przypadku tego typu wskazówek musicie przypiąć ją i porozmawiać z przechodniami w danej lokacji (z nikim konkretnym). Prędzej czy później (choć przeważnie prędzej) natraficie na osobę posiadającą potrzebne informacje.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #3

Przypnij ten materiał dowodowy. Ten rodzaj ikony wymaga od Was przypięcia, gdyż tylko w ten sposób zobaczycie nowe poszlaki. Nawet jeżeli przeszukaliście teren, to po przypięciu danej poszlaki warto sprawdzić go ponownie.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #4

Porozmawiaj z osobą, która jest powiązana ze sprawą. Ten rodzaj dowodu odblokowuje nowe opcje konwersacji z ludźmi powiązanymi ze śledztwem.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #5

Użyj trybu Koncentracji. Niektóre informacje można uzyskać jedynie będąc w trybie koncentracji. Ta ikona powie Wam, kiedy jest on konieczny do rozwiązania zadania.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #6

Przeszukaj Archiwa. Niektóre dowody wymagają dodatkowego badania. Można to zrobić z poziomu Waszej Teczki. Wejdźcie z nimi w interakcję, a pojawi się mini-gra logiczna. Waszym zadaniem w niej jest dopasowanie kluczowych kategorii wyszukiwania na podstawie opisu poszlaki.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #7

Użyj we właściwy sposób. Ta ikona pojawia się przy ważnych przedmiotach. Są to przeważnie klucze, które otworzą Wam jakieś przejście.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #8

Ten znak w Teczce pokazuje, że materiał dowodowy został uaktualniony. Niejednokrotnie podczas śledztwa zdobędziecie nowe informacje na temat posiadanych już dowodów. Pojawi się przy nich wtedy właśnie ta ikona.

Pozostałe ikony

W Sherlock Holmes The Awakened są również inne przydatne ikony, które warto znać. Należy podkreślić, że nie zobaczycie wszystkich na najwyższym poziomie trudności.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #9

Ta ikona oznacza interaktywne elementy danej sceny.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #10

Ta ikona pojawia się, gdy nowe pytanie oczekuje na odpowiedź w Pałacu Pamięci lub gdy posiadane dowody są wystarczające, aby odpowiedzieć na inne pytanie.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #11

Szybka podróż: po odblokowaniu punktu szybkiej podróży, możesz przenieść się do danej lokacji z menu mapy.

Sherlock Holmes The Awakened - Co oznaczają ikony? Lista wszystkich - ilustracja #12

Ten symbol oznacza, że jest możliwe wejście w tryb Wyobraźni. Musicie wtedy użyć Koncentracji.

Przeczytajcie również nasz opis przejścia:

  1. Sherlock Holmes The Awakened - solucja do gry
  2. Sherlock Holmes The Awakened - poradnik

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej