Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 lipca 2021, 13:56

autor: Adrian Werner

Shattered Paradise - fanowski dodatek do C&C: Tiberian Sun z nową wersją

Ukazała się nowa wersja projektu Shattered Paradise, czyli samodzielnego moda pełniącego rolę dodatku do Command & Conquer: Tiberian Sun. To w praktyce darmowa gra zbudowana na fundamentach tego RTS-a.

Ukazała się nowa wersja popularnego moda Shattered Paradise, czyli fanowskiego dodatku do Command & Conquer: Tiberian Sun. To open-source’owy projekt, który w praktyce jest samodzielną darmową grą. Nie wymaga bowiem posiadania podstawowej wersji wspomnianego RTS-a. Wystarczy pobrać modyfikację i uruchomić instalator, a on samodzielnie pobierze wszystko, co potrzebuje z Tiberian Sun.

Takie rozwiązanie jest możliwe, gdyż gra została dawno temu udostępniona za darmo przez firmę Electronic Arts. Shattered Paradise ściąga tylko rzeczy, które potrzebne są do tego moda, więc jeśli chcecie pograć w „czyste” Tiberian Sun, to musicie pobrać grę oddzielnie (np. z naszego FTP-a).

Shattered Paradise wzbogaca grę o trzy nowe frakcje (Scrin, Mutants i Cabal), znane z późniejszych odsłon cyklu. Gruntownie ulepszono także balans rozgrywki i wprowadzono masę poprawek gameplayowych, bazujących na kilku dekadach doświadczeń społeczności fanowskiej. Projekt oferuje rozgrywki multiplayer oraz potyczki typu skirmish przeciwko AI. Dostępna jest także jedna misja fabularna.

Wszystko to opiera się na silniku OpenRA, oferując te same zmiany, co ten projekt, jak obsługą wysokich rozdzielczości szerookoekranowych czy poprawione sterowanie.

Nowa wersja Shattered Paradise to tzw. playtest. Autorzy mają więc jeszcze kilka rzeczy do poprawienia i chcą, aby w odnajdowaniu problemów pomogli im gracze. W tym celu rozpoczęto turniej sieciowy, dzięki któremu nie ma większych problemów ze znalezieniem chętnych do rywalizacji. Jeśli chcecie przystąpić do tych potyczek, to warto także odwiedzić Oficjalny Discord moda.

  1. Pobierz mod z naszego FTP
  2. Profil projektu w serwisie GitHub
  3. Shattered Paradise - oficjalna strona moda