Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2017, 15:09

autor: Góral

Shadow of the Colossus - porównanie graficzne remastera z oryginałem i edycja specjalna

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała o edycji specjalnej gry Shadow of the Colossus oraz opublikowała dwa nowe materiały wideo, w tym porównanie graficzne starych wersji z nową.

Remake Shadow of the Colossus pod względem grafiki wypada po prostu doskonale. - Shadow of the Colossus - porównanie graficzne remastera z oryginałem i edycja specjalna - wiadomość - 2017-12-11
Remake Shadow of the Colossus pod względem grafiki wypada po prostu doskonale.

Podczas imprezy PlayStation Experience 2017 nie zabrakło gry Shadow of the Colossus. Firma Sony Interactive Entertainment ujawniła specjalną edycję produkcji oraz pokazała dwa nowe materiały wideo. Pierwszy z nich jest porównaniem oryginalnej wersji produkcji z konsoli PlayStation 2 (2005 rok) z Shadow of the Colossus HD na PlayStation 3 (2011 rok) oraz oczywiście nadchodzącym remakiem na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro (zwiastun pokazuje rozgrywkę z drugiej z wymienionych). Nie trzeba zakładać okularów, by zobaczyć, że różnice są ogromne. Wysoka rozdzielczość, ostre tekstury, ładniejsza i lepiej animowana sierść – dosłownie wszystko uległo zmianie i tytuł z pewnością nie będzie się miał czego wstydzić.

Na drugim materiale deweloperzy omówili różnice pomiędzy trybami Cinematic i Performance, które dostępne będą na konsoli PlayStation 4 Pro. W pierwszym przypadku otrzymamy wyższą rozdzielczość, ale gra działać ma w 30 klatkach na sekundę. W drugim rozdzielczość będzie niższa, ale za to pogramy w 60 klatkach na sekundę. Dla każdego coś miłego.

Na koniec kilka informacji o edycji specjalnej Shadow of the Colossus. Będzie to pudełkowe wydanie zawierające metalowe opakowanie, pocztówki, drukowaną instrukcję, mapę świata gry, naklejki oraz cyfrowe dodatki: Ancient Bow, Cloak of Fate, skórkę Spotted Steed dla Agro, dwa motywy i pakiet Colossi Avatar. Nie znamy jeszcze europejskiej ceny, ale w USA takie wydanie sprzedawane będzie za 49,99 dolarów (około 179 zł). Premiera produkcji odbędzie się 6 lutego 2018 roku.

Edycja specjalna gry Shadow of the Colossus. - Shadow of the Colossus - porównanie graficzne remastera z oryginałem i edycja specjalna - wiadomość - 2017-12-11
Edycja specjalna gry Shadow of the Colossus.