Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2017, 14:46

autor: Ender

Nowa karcianka z uniwersum Władcy Pierścieni zmierza na pecety i urządzenia mobilne

Studio Fantasy Flight Interactive zapowiedziało wirtualną grę karcianą, której akcja osadzona została w uniwersum Władcy Pierścieni. Produkcja zatytułowana The Lord of the Rings: Living Card Game zadebiutuje na komputerach oraz urządzeniach mobilnych w przyszłym roku.

W ostatnich latach gracze nie mogą narzekać na brak nowych wirtualnych gier karcianych, które trafiają na praktycznie wszystkie możliwe platformy sprzętowe. Do grona dostępnych już tytułów z tego gatunku w przyszłym roku ma dołączyć The Lord of the Rings Living Card Game. Produkcja studia Fantasy Flight Interactive jest adaptacją istniejącej od 2011 roku i wydanej także w naszym kraju klasycznej karcianki Władca Pierścieni: Gra Karciana. Gra, która funkcjonować ma w modelu free-to-play pojawi się w steamowym programie Wczesnego Dostępu w najbliższych miesiącach. Twórcy w późniejszym czasie planują także wydanie wersji mobilnych.

The Lord of the Rings Living Card Game odtwarza prawie w stu procentach mechanikę i wygląd papierowego oryginału. Gra jest przeznaczona dla jednej osoby, choć twórcy przewidują w przyszłości wprowadzenie także trybu dwuosobowej kooperacji. Naszym zadaniem jest złożenie talii spośród udostępnionych nam z góry kart, a następnie wykonywanie kolejnych zadań i pokonywanie losowych wyzwań. Znajdują się one w osobnej tali, z której co turę dobieramy kartę. Warto wspomnieć, że Władca Pierścieni: Gra Karciana cieszy się sporą popularnością wśród fanów klasycznych karcianek. W przeciągu sześciu lat od premiery tytuł został rozszerzony o wiele różnych dodatków, które z czasem zapewne także otrzymają swoje cyfrowe odpowiedniki.

  1. The Lord of the Rings Living Card Game w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona Fantasy Flight Interactive