Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2020, 14:53

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Serious Sam 4 – afera wokół biustu harpii

Studio Croteam potwierdziło, że model harpii w grze Serious Sam 4 będzie miał zasłonięte piersi, co wywołało burzę na forum Steama. W liczącym ponad 600 komentarzy wątku fani oskarżają dewelopera o cenzurowanie produkcji.

Serious Sam 4 – afera wokół biustu harpii - ilustracja #1
Model harpii z gry Serious Sam 4.
W SKRÓCIE:
  • gracze odkryli, że model harpii z gry Serious Sam 4 będzie miał zasłonięty biust;
  • zarzucają twórcom cenzurowanie dzieła i nawołują do bojkotu produkcji.

Wśród nowych materiałów z gry Serious Sam 4, udostępnionych przez chorwackie studio Croteam, największą uwagę fanów zwrócił model scytyjskiej harpii-wiedźmy. W trzeciej części cyklu (w przeciwieństwie do poprzednich odsłon) wzorowane na mitologicznych stworach demony miały odsłonięty biust z wyraźnie zaznaczonymi sutkami. W czwórce harpia znów ma zakryte piersi, co nie spodobało się wielu fanom serii. Daniel Lucic ze studia Croteam skomentował kwestię biustu demona na forum Steama. Stwierdził, że nowy wygląd skrzydlatych przeciwniczek to świadoma decyzja projektanta i nie wynika z chęci cenzurowania czegokolwiek.

Projekt został zmieniony, ponieważ został zmieniony. Nie ma tu żadnego głębszego znaczenia. Te nagie cycki nic nie wnosiły do gry. Tworząc nowy model, nasi projektanci starali się zrealizować swoją wizję tak bardzo, jak tylko mogli. Czy z cyckami, czy bez.

Są o wiele lepsze miejsca do patrzenia na balony niż gry wideo. Tutaj po prostu strzelamy do rzeczy.

Nie wszyscy gracze uwierzyli w słowa przedstawiciela studia Croteam. W liczącym ponad 600 komentarzy wątku użytkownicy Steama zarzucają twórcom uleganie naciskom obrońców moralności i hipokryzję (gdyż usuwają nagość w grze pełnej przemocy, która i tak dostanie klasyfikację „18+”). Część niezadowolonych fanów nawołuje wręcz do bojkotu tytułu.

Serious Sam 4 ukaże się w sierpniu na PC i Google Stadia. W przyszłym roku tytuł ma pojawić się również na PlayStation 4 i Xboksie One.

  1. Oficjalna strona gry Serious Sam 4