filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2023, 13:43

autor: Maciej Gaffke

Serial The Last of Us w 2. sezonie może zawrzeć fragment wycięty z gry

W drugim sezone The Last of Us od HBO mogą znaleźć się sceny oparte na wyciętej zawartości z The Last of Us: Part II. Neil Druckmann, scenarzysta oryginalnej historii, zasygnalizował to w niedawnej rozmowie.

Źródło fot. The Last of Us, reż. Craig Mazin, HBO, 2023
i

The Last of Us w ciągu dziesięciu lat stało się bardzo silną marką dla studia Naughty Dog. Jej popularność zwiększyła się jeszcze bardziej dzięki serialowi o tym samym tytule, który zadebiutował na HBO Max w styczniu tego roku. Okazał się on takim hitem, że stacja z chęcią zamówiła kolejny sezon.

Przypomnijmy, że historia pierwszej odsłony serialowego The Last of Us bazowała na grze z 2013 roku. Dodatkowo wplątane zostały w nią elementy z dodatku do gry – Left Behind – wypuszczonego przez Naughty Dog w lutym 2014 roku. Z kolei w 2020 roku na rynku zadebiutowało The Last of Us: Part II, na którym oprze się kontynuacja produkcji HBO.

Neil Druckmann, jeden z reżyserów i scenarzysta gry z 2013 roku aktywnie pracujący przy serialu, wypowiedział się niedawno dla Entertainment Weekly, gdzie zdradził bardzo ciekawą informację. Mianowicie – w drugim sezonie chętnie oglądanego widowiska prawdopodobnie znajdzie się co najmniej jeden fragment wyciętej zawartości z drugiej części gry, czyli The Last of Us 2.

Druckmann zaznacza, że nie jest to na razie przesądzone. Zdjęcia jeszcze nie ruszyły i plany mogą ostatecznie się zmienić.

Powiem, że jest co najmniej jeden fragment z wyciętej zawartości, który planujemy pokazać w serialu. Mówię to z zastrzeżeniem, że nie rozpoczęliśmy jeszcze zdjęć do sezonu i wszystko może się zmienić w zależności od tego, co ostatecznie uznamy za najlepsze dla widowiska – przekazał Neil Druckmann.

Nie bez przyczyny Druckmann poruszył kwestię wyciętej zawartości z drugiej części gry. Zaznaczmy, że w styczniu przyszłego roku Sony wyda The Last of Us: Part II Remastered, które na razie nie wzbudziło entuzjazmu wśród graczy, delikatnie mówiąc.

W skład tej odświeżonej produkcji z 2020 roku wejdą tzw. Lost Levels, które są po prostu wyciętą wcześniej zawartością. Jeśli, jak sygnalizuje Druckmann, znajdzie się ona w odcinkach drugiego sezonu The Last of Us, to i tak będzie można ją szybciej zobaczyć, kupując zremasterowaną grę.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej