Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2019, 13:45

autor: Adrian Werner

Sekiro Shadows Die Twice podbił Steam

Sekiro: Shadows Die Twice podbił serca pecetowców. Na Steamie gra zaliczyła znacznie lepszy debiut niż inne tegoroczne przeboje, takie jak Resident Evil 2 czy Devil May Cry 5. Produkcja studia FromSoftware regularnie zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu najpopularniejszych tytułów w serwisie firmy Valve.

Pecetowcy wręcz rzucili się na najnowszą grę studia FromSoftware. - Sekiro Shadows Die Twice podbił Steam - wiadomość - 2019-03-28
Pecetowcy wręcz rzucili się na najnowszą grę studia FromSoftware.

Minęło już kilka dni od premiery Sekiro: Shadows Die Twice, czyli nowej gry znanego z cyklu Dark Souls studia FromSoftware. Na oficjalne wyniki sprzedaży jeszcze sporo poczekamy, ale już teraz wiemy, że przynajmniej na PC produkcja okazała się prawdziwym przebojem.

Gra zadebiutowała w miniony piątek. Według serwisu Steam Charts w niedzielę, w najgorętszym momencie dnia w pecetową wersję Sekiro: Shadows Die Twice grało ponad 124 tys. osób. Wynik ten uplasował produkcję na czwartym miejscu aktywności na Steamie tego dnia – dała się wyprzedzić tylko takim multiplayerowym potęgom jak Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive. W chwili pisania tej wiadomości najnowsze dzieło FromSoftware również zajmuje czwartą pozycję w tym zestawieniu.

Wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący, gdy porównamy go z innymi tegorocznymi premierami. Sekiro: Shadows Die Twice poradził sobie znacznie lepiej niż dwa inne wielkie japońskie przeboje w postaci Resident Evil 2 oraz Devil May Cry 5, których rekordy aktywności wynoszą odpowiednio 74 tys. i 88 tys. graczy.

Na razie nie znamy wyników sprzedaży Sekiro: Shadows Die Twice na PC. Musimy poczekać nawet na szacunki serwisu SteamSpy, gdyż potrzebuje on jeszcze trochę czasu, nim uzyska miarodajne dane.

Przypomnijmy, że produkcja trafiła na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Gra została przyjęta bardzo ciepło. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 91% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 9.0/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Sekiro: Shadows Die Twice – gry trudniejszej od Dark Souls
  3. Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry