Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2020, 08:34

autor: Adrian Werner

Sea Power to RTS o trzeciej wojnie światowej na morzu

Jeden z twórców wyśmienitego Cold Waters pracuje nad nową morską strategią wojenną zatytułowaną Sea Power: Naval Combat in the Missile Age, którą można określić mianem duchowego spadkobiercy Jane's Fleet Command.

.Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży. - Sea Power to RTS o trzeciej wojnie światowej na morzu - wiadomość - 2020-01-05
.Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży.
SEA POWER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Triassic Games
  2. Wydawca: Triassic Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC

Cold Waters okazało się jedną z najciekawszych strategii morskich ostatnich lat. Jeden z jej twórców założył nowe studio, nazwane Triassic Games, które pracuje nad kolejną grą tego typu zatytułowaną Sea Power: Naval Combat in the Missile Age.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się jej premiery. W porównaniu z Cold Waters gra Sea Power: Naval Combat in the Missile Age zaoferuje większą skalę konfliktu i będzie bardziej przypominała klasyczne Jane's Fleet Command z 1999 roku.

W Sea Power rozgrywka toczyć się będzie w czasie rzeczywistym. Gracze mają dowodzić flotami jednostek, ale możliwe ma być również przejęcie bezpośredniej kontroli nad każdą z nich. W ten sposób można będzie np. polatać myśliwcem F-14, choć raczej nie powinniśmy się spodziewać jakości symulatora i widoku z kokpitu.

Gra pozwoli rozgrywać wiele scenariuszy z XX wieku, takich jak wojna w Zatoce Perskiej czy starcie NATO z siłami Paktu Warszawskiego. Wszystkie te konflikty będą miały postać dynamicznych kampanii, których przebieg w pełni ukształtują decyzje gracza oraz sztucznej inteligencji.

Sea Power: Naval Combat in the Missile Age jest wciąż na dosyć wczesnym etapie produkcji, więc na razie twórcy nie są jeszcze gotowi pokazać jakichkolwiek materiałów wideo. Wypuścili za to zestaw obiecujących screenów.

  1. Triassic Games – profil studia na Facebooku