Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2017, 15:20

autor: UNIX

Scenarzysta Jurassic World napisze film Metal Gear Solid

Wiele wskazuje na to, że na filmową adaptację Metal Gear Solid przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Sony właśnie skasowało dotychczasowy projekt, a na stanowisko scenarzysty wskoczył Derek Connolly, twórca skryptu do Jurassic World oraz Jurassic World: Upadłe Królestwo.

Ekranizacja Metal Gear Solid rodzi się w ciężkich bólach. Pierwsze wzmianki o projekcie wypłynęły na światło dzienne jeszcze w 2006 roku, kiedy za sterami produkcji zasiadał sam ojciec serii Hideo Kojima. Od tamtej pory przewinęło się już kilka nazwisk zarówno na stanowisku reżysera, jak i scenarzysty. Zawirowania wokół produkcji nasiliły się wraz z odejściem Kojimy z Konami w 2015 roku.

Scenarzysta Jurassic World napisze Metal Gear Solid - ilustracja #1

O wyreżyserowanie Metal Gear Solid od lat walczył Jordan Vogt-Roberts, który wydaje się idealnym kandydatem na to stanowisko. Twórca jest bowiem zapalonym graczem i wielkim fanem Hideo Kojimy. Kiedy 2014 roku Sony wybrało go na stanowisko reżysera filmu, wszystko wydawało się zmierzać w dobrym kierunku. Wówczas scenarzystą projektu był jeszcze Jay Basu (Strefa X2). Od tamtej pory jednak o produkcji zrobiło się cicho. Być może wpływ na to miała nieprzejednana postawa reżysera chcącego stworzyć film oddający w pełni unikalny klimat gry, zawarte w niej treści filozoficzne i psychologiczną złożoność bohaterów.

Taka sytuacja nie mogła trwać wiecznie, Sony dokonało więc zasadniczych zmian. Dotychczasowy skrypt trafił do kosza, a nowym scenarzystą został Derek Connolly, który zdążył już pokazać swoje umiejętności, pisząc scenariusz do Jurassic World. Sukces filmu uczynił go jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów w Hollywood.

Na talencie Connolly'ego oraz umiejętnościach jego bliskiego współpracownika Colina Trevorrowa poznał się Steven Spielberg urzeczony hitem festiwalu filmowego w Sundance Na własne ryzyko.

Wyprodukowaniem filmu zajmie się Avi Arad, głównie znany z robienia blockbusterów, takich jak Iron Man, Spider-Man, X-Men czy Ghost in the Shell. Szczegóły scenariusza nie są na razie znane.