Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 października 2020, 11:15

autor: qjin

Scarlett Johansson zagra narzeczoną Frankensteina

Scarlett Johansson, gwiazda filmów Marvela, w tym nadchodzącej Czarnej Wdowy (ang. Black Widow), stanie się narzeczoną Frankensteina w remake’u produkcji z 1935 roku.

Portal The Hollywood Reporter ujawnił, że Scarlett Johansson zagra główną rolę w Bride, nowej wersji wyreżyserowanej przez Jamesa Whale’a Narzeczonej Frankensteina z 1935 roku. Remake zostanie nakręcony przez Sebastiána Lelio, którego Fantastyczna kobieta została nominowana w 2018 roku do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Napisze on również scenariusz, wspólnie z Lauren Schuker Blum i Rebeccą Angelo, które wcześniej współpracowały ze sobą przy popularnym serialu Orange Is the New Black od Netfliksa.

Według oficjalnego opisu fabuła Bride będzie opowiadać o losach „idealnej” żony stworzonej przez owładniętego obsesją genialnego przedsiębiorcę. Kobieta odrzuca swojego stwórcę i musi stawić czoło światu, który widzi w niej potwora, i odkryć swoje prawdziwe ja.

Scarlett Johansson zagra narzeczoną Frankensteina - ilustracja #1
W 1935 roku narzeczoną Frankensteina zagrała Elsa Lanchester.

Projekt jest wynikiem współpracy firmy Apple i amerykańskiej wytwórni A24, które podpisały pod koniec 2018 roku wieloletnią umowę obejmującą produkcję filmów. Data premiery Bride nie jest znana.

Scarlett Johansson to 35-letnia aktorka znana z takich filmów, jak Człowiek, którego nie było, Prestiż, Między słowami i nagrodzonego w tym roku Oscarem za scenariusz adaptowany Jojo Rabbit. Ostatnio przede wszystkim kojarzona jest z serią produkcji Marvela (Kapitan Ameryka, Avengers). Miała w tym roku pojawić się na ekranach kin w Czarnej Wdowie (ang. Black Widow), ale z powodu pandemii koronawirusa premiera filmu została przesunięta na 7 maja 2021 roku.