Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2012, 13:18

autor: Len

Scania Truck Driving Simulator nową grą czeskiego studia SCS Software

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat gry Scania Truck Driving Simulator - nowej produkcji czeskiego studia SCS Software. Jej premiera ma odbyć się w maju bieżącego roku, a w Polsce zostanie wydana przez firmę CD Projekt w cenie 49,99 zł.

Czeska firma SCS Software ujawniła pierwsze szczegóły na temat gry Scania Truck Driving Simulator, której premiera ma odbyć się w maju bieżącego roku. Twórcy symulatorów, popularnie zwanych „Hard Truckami”, podpisali umowę ze Scanią, dzięki której powstanie gra jako jedyna wykorzystująca logo tej marki.

Scania Truck Driving Simulator nową grą czeskiego studia SCS Software - ilustracja #1

Firma SCS Software zasłynęła w 2002 roku dzięki udanemu symulatorowi Hard Truck: 18 Wheels of Steel i od tamtej pory regularnie tworzy kolejne kontynuacje. Obecnie Czesi prowadzą prace nad dwoma projektami: wspomnianym w tej aktualności Scania Truck Driving Simulator oraz drugą częścią Euro Truck Simulatora, która ma być prawdziwą rewolucją w gatunku symulatorów ciężarówek. Datę jej premiery wyznaczono na początek sieprnia bieżącego roku.

Scania Truck Driving Simulator, w przeciwieństwie do większości gier tego producenta, nie będzie pozwalała na transportowanie towarów między miastami, czy krajami. Model rozgrywki będzie bardziej zbliżony do wydanego w ubiegłym roku Trucks & Trailers, gdzie przed graczem stawiano rozmaite zadania polegające najczęściej na przeparkowaniu naczep w wyznaczone miejsca. W nowej grze będą one jednak bardziej urozmaicone: gracz rozpocznie rozgrywkę od egzaminu na prawo jazdy kategorii „C”, czy testu na czas reakcji, by w końcowym etapie wziąć udział w konkursie Young European Truck Driver organizowanym (także w realnym świecie) przez firmę Scania.

W grze nie zabraknie tradycyjnego trybu wolnej jazdy, pozwalającego na transportowanie dowolnie wybranych przez gracza towarów. Niestety, tylko w obrębie jednego miasta, jednak twórcy obiecują, że będzie ono znacznie bardziej rozbudowane niż we wcześniejszych produkcjach. Oprócz tego w grze znajdzie się tryb wyzwań oraz wiernie odwzorowane centrum testowe firmy Scania.

Scania Truck Driving Simulator zostanie wydana w Polsce przez firmę CD Projekt w maju bieżącego roku. Gra doczeka się polskiej wersji językowej, a jej cena będzie wynosiła 49,99 zł.

Scania Truck Driving Simulator nową grą czeskiego studia SCS Software - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.