Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2021, 12:19

autor: Karol Laska

Znamy kolejnych członków obsady Sandmana Netflixa. Nie brakuje niespodzianek

Obsada Sandmana Netfliksa została uzupełniona o 12 kolejnych nazwisk, a wśród nich znajdują się zarówno aktorzy bardziej rozpoznawalni, jak i ci nieco mniej doświadczeni, ale z pewnością utalentowani.

Przymiarki do produkcji serialu Sandman, czyli adaptacji uznanych komiksów autorstwa Neila Gaimana, wciąż trwają. W styczniu poznaliśmy pierwszych aktorów zaangażowanych do pracy, wśród których znalazła się między innymi jedna z byłych gwiazd Gry o tron, Gwendolin Christie (więcej o tym przeczytacie tutaj). Minęło kilka miesięcy, a obsada nadchodzącego netfliksowego hitu zdążyła się znacznie poszerzyć, bo aż o 12 nazwisk. Cały ich spis znajdziecie na poniższej grafice oraz na profilu twitterowym DC.

Mieszanka młodości z doświadczeniem – tak z pewnością można określić wybory castingowe twórców Sandmana. Z bardziej znanych aktorów na pewno warto wspomnieć o Davidzie Thewlisie (seria o Harrym Potterze) w roli Johna Dee czy Stephenie Fry’u, brytyjskim komiku, jako Gilbercie.

Nie zabrakło również wyborów odważniejszych, gdyż zamiast komiksowego Johna Constantine’a zobaczymy w serialu jego prapraprababcię, Johannę. Wcieli się w nią Jenna Coleman, utalentowana artystka znana chociażby z Doktora Who. Fani nie wiedzą też do końca, co myśleć o Kirby Howell-Baptiste w roli Śmierci, bo z jednej strony jest to stosunkowo młoda, utalentowana aktorka, ale z drugiej nie pasuje za bardzo do profilu postaci z materiału źródłowego. Na ekranie zobaczymy także Mason Alexander Park, Donnę Preston, Razane Jammal, Joely Richardson, Niamh Walsh, Kyo Ra, Pattona Oswalta oraz Sandrę James Young.

Jeżeli jednak spojrzeć na całą obsadę, to ta wydaje się stać na bardzo wysokim poziomie i obiecuje sobą sporo jakości aktorskiej, co może przełożyć się na wyższy poziom samego serialu. Nieznana jest jeszcze dokładna data premiery Sandmana. Wiemy, że pierwszy sezon dzieła będzie liczył 10 odcinków.

  1. Strona internetowa Netfliksa