futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 27 maja 2021, 11:54

autor: Angelika Kałdus

Nasza Klasa zostanie zamknięta, śpieszcie się wydawać eurogąbki

Nasza Klasa zostanie zamknięta przez Ringier Axel Springer. Możesz przenieść osiągnięcia z niektórych gier NK.pl i poprosić o zwrot kosztów za płatne usługi.

W SKRÓCIE:
  • Ringier Axel Springer Polska zamyka Naszą Klasę na zawsze – 27 lipca 2021 roku portal nie będzie już dostępny.
  • Osiągnięcia z niektórych gier można przenieść do serwisu Game Planet, a za wykupione na nk.pl usługi otrzymać zwrot kosztów.

Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o zamknięciu portalu Nasza Klasa. Od wczoraj nie można już założyć tam konta, a 27 lipca 2021 roku platforma zniknie całkowicie. Powodem takiej decyzji ma być chęć skoncentrowania działań grupy na serwisach Game Planet i Onlygames, oferujących gry typu casual. Niewątpliwie mógł na nią wpłynąć również spadek przychodów spółki.

Zamknięcie Naszej Klasy nastąpi po 15 latach działalności. Platforma stworzona w 2006 roku przez czwórkę studentów, w okresie 2008-2011 przeżywała rozkwit i cieszyła nawet 12 milionów użytkowników w całej Polsce. W 2010 roku oficjalnie zmieniono jej nazwę na NK.pl, a parę lat później, bo w 2014 roku, została przejęta przez Ringier Axel Springer Polska. Niestety, nigdy już nie wróciła do formy sprzed dekady – Facebook zaczął przejmować rynek i szybko go zdominował. Mimo to likwidacja Naszej Klasy dla wielu osób oznacza koniec pewnej epoki.

Jeżeli ktoś z Was posiada wykupione usługi: Goście, Goście Plus, Eurogąbki czy Super Zdjęcie, będzie mógł korzystać z nich do końca funkcjonowania serwisu, ale również poprosić o zwrot kosztów. Co więcej, mimo że 27 lipca zniknie katalog z produkcjami od zewnętrznych deweloperów, osiągnięcia z niektórych gier będziecie mogli przenieść na portal Game Planet. Taka możliwość pojawi się już na początku czerwca dla Na ryby i od 15 czerwca dla tytułów: Goodgame Big Farm, Wiejskie Życie i Goodgame Empire.

Nie musicie martwić się również o swoje dane; wszystkie informacje o użytkownikach znikną wraz z zamknięciem Naszej Klasy – proces ten może jednak potrwać parę miesięcy. Wyjątek stanowią informacje potrzebne do przetworzenia wniosków o zwrot funduszy za wykupione usługi.