futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 27 października 2021, 12:01

autor: Miriam Moszczyńska

Samsung zapowiedział nowego konkurenta dla usługi GeForce Now

Samsung zamierza wprowadzić do swoich telewizorów funkcję grania w chmurze. Jak na razie firma bardzo oszczędnie dzieli się szczegółami na temat nowej usługi.

Podczas ostatniej konferencji firma Samsung ogłosiła plan dołączenia do branży cloud gamingu. Nie wiemy, kiedy usługa Samsung Cloud Gaming zadebiutuje, nie znamy też tytułów gier, w jakie będzie można zagrać, ani tego, czy funkcja będzie dostępna na innych urządzeniach, nie tylko tych, które bazują na systemie Tizen.

Nie jest to pierwszy raz, gdy koreański gigant technologiczny ogłasza chęć wejścia na rynek grania w chmurze. Jak podaje serwis The Verge, takie plany pojawiły się już w 2010 roku, jednak legły w gruzach.

Nie możemy zapomnieć o konkurencji, jaką Samsung napotka na swojej drodze. Choć branżę cloud gamingu zdominowało GeForce Now, to warto pamiętać o innych usługach, takich jak Google Stadia, xCloud, PlayStation Now oraz powstająca Amazon Luna. To, jak poradzi sobie Samsung Cloud Gaming, pozostaje w sferze domysłów, jednak można się spodziewać, że nie będzie łatwo.