Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 października 2014, 10:33

Rogi, 20000 dni na Ziemi - weekendowe premiery filmowe

Witajcie kinomani. Ostatni dzień października, znany w USA jako Halloween, to premiera intrygującego horroru Rogi oraz dokumentu o Nicku Cave'ie, do których dołącza REC 4, Gość, klasyki Chaplina i dwa inne filmy. Zapraszam!

Rogi

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

O bardzo adekwatnej, halloweenowej porze, na ekrany naszych kin wchodzi film Rogi. Jest to ekranizacja książki Joe Hilla, pisarza o wysokiej klasy dorobku powieści z gatunku „horrory, duchy i tajemnice”, który przy okazji jest synem Stephena Kinga. Opisana przez niego opowieść to losy Iga Perrisha, młodego chłopaka, który właśnie stracił miłość swojego życia. Merrin została zgwałcona i zamordowana, a wszystko wokół każe ludziom podejrzewać, że to właśnie Ig jest winny. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej, a w dojściu do niej pomogą bohaterowi tytułowe rogi, które zmuszają rozmówców do wyjawiania mu prawdy, niezależnie od tego, jak okrutna by nie była. Książka jest dobra, mam więc nadzieję, że film również taki będzie. Rogi zadebiutowały w Toronto rok temu i dosyć długo wędrowały do kin, ale na pewno mówiący z amerykańskim akcentem daniel Radcliffe przyciągnie do kin ciekawskich widzów.

 1. Tytuł oryginalny: Horns
 2. Reżyseria: Alexandre Aja
 3. Grają: Daniel Radcliffe, Juno Temple, Max Minghella

20000 dni na Ziemi

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto prawdziwa gratka dla ludzi zakochanych w Nicku Cave'ie. 20000 dni na Ziemi to nieco pokręcony dokument przedstawiający jeden dzień z życia słynnego artysty i obezwładniająco mrocznego muzyka w jednym. Dzieło zdobyło uznanie na festiwalu w Sundance, było pokazywane na festiwalach w Polsce (miałem okazję je widzieć) i w końcu trafia do kin. Ujrzycie dobrze nakręcony, ładny wizualnie, pokręcony montażowo film, który nie rozwieje mgły skrywającej prawdziwą osobowość Nicka. Dzięki rozmowom, jakie on przeprowadza w swoim wozie ze znanymi osobami, dzięki opowieściom o codziennej rutynie, dzięki fragmentom koncertów i sesji nagraniowych możecie zacząć uwielbiać go jeszcze bardziej. A czy ktoś zostanie obojętnym? Dajcie znać!

 1. Tytuł oryginalny: 20000 Days On Earth
 2. Reżyseria: Iain Forsyth i Jane Pollard
 3. Grają: Nick Cave i masa jego współpracowników oraz znajomych

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Gość (zaproszony do rodzinnego domu kolega zmarłego żołnierza nie jest tym, za kogo go uważano),
 2. Klub Jimmy'ego (Ken Loach opowiada o tworzeniu młodzieżowego klubu na irlandzkiej prowincji przed niemal 100 laty),
 3. [REC] 4: Apokalipsa (najnowsza część słynnej serii hiszpańskich horrorów – kontynuacja losów opętanej dziennikarki),
 4. Roxanne (Rumunia po rewolucji – dramat młodego mężczyzny szukającego dawnej miłości),
 5. Pielgrzym oraz Pieskie życie (dwa klasyczne filmy Charlie’ego Chaplina wracają do kin studyjnych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.