Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 marca 2018, 14:38

autor: Jiker

Rodzina Soprano doczeka się pełnometrażowego prequela

The Sopranos, kultowy serial stacji HBO emitowany w Polsce pod tytułem Rodzina Soprano, doczeka się powrotu. Wytwórnia New Line Cinema kupiła scenariusz pełnometrażowego prequela - nazwanego roboczo The Many Saints of Newark - napisany przez Davida Chase'a i Lawrence’a Konnera.

Choć od zakończenia emisji Rodziny Soprano minie wkrótce 11 lat, fani jednej z najlepszych produkcji telewizyjnych w historii w dalszym ciągu z rozrzewnieniem wspominają opowieść o fikcyjnej włosko-amerykańskiej rodzinie mafijnej z północnego New Jersey. Z pewnością część z nich ucieszy się na wieść, że David Chase, twórca serialu, pracuje nad pełnometrażowym prequlem The Sopranos.

Rodzina Soprano obrosła wielkim kultem. Czy pełnometrażowy prequel udźwignie to brzemię? - Rodzina Soprano doczeka się pełnometrażowego prequela - wiadomość - 2018-03-09
Rodzina Soprano obrosła wielkim kultem. Czy pełnometrażowy prequel udźwignie to brzemię?
Rodzina Soprano doczeka się pełnometrażowego prequela - ilustracja #2

Rodzina Soprano została wyprodukowana przez stację HBO i była emitowana w latach 1999-2007. Serial uznawany jest za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii telewizji (mimo gorzej przyjętego finału). Zdobył wiele nagród i cieszył się niesamowitą wręcz oglądalnością, liczoną w kilkunastu milionach widzów na odcinek. Produkcja nie uniknęła jednak krytyki – została uznana za antywłoską, ukazującą w złym świetle społeczeństwo włosko-amerykańskie. Odtwórca głównej roli, James Gandolfini, zmarł na atak serca w czerwcu 2013 roku.

Z informacji podanych przez serwis The Hollywood Reporter wynika, że w scenariusz filmu, napisany wspólnie przez Chase’a oraz Lawrence’a Konnera, współautora Rodziny Soprano, zainwestowała wytwórnia New Line Cinema – będąca częścią koncernu Time Warner (podobnie jak HBO, Warner Bros. i DC Comics). Akcja produkcji, noszącej roboczy tytuł The Many Saints of Newark, zostanie osadzona w latach 60. XX wieku w mieście Newark. Punktem wyjścia dla fabuły będą zamieszki i starcia pomiędzy członkami ówczesnych gangów, rządzonych przez Afroamerykanów oraz Włochów.

Szczegóły fabuły nie są znane, ale potwierdzono już, że w filmie pojawi się szereg postaci doskonale znanych z serialu. Aktualnie trwają poszukiwania kandydata na stanowisko reżysera. David Chase, poza pisaniem scenariusza, będzie również współodpowiedzialny za produkcyjną stronę przedsięwzięcia. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia kultowego intro Rodziny Soprano.

  1. Rodzina Soprano na HBO GO
  2. Oficjalna strona Warner Bros.