Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2018, 18:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zadebiutował patch 1.3 do Kingdom Come

Komputerowa wersja gry Kingdom Come: Deliverance otrzymała patch 1.3, dodający m.in. opcję Save and Exit. Łatka zadebiutuje na konsolach w najbliższych dniach.

Kingdom Come – patch 1.3 w skrócie:
  • opcja Save and Exit;
  • poprawa wydajności;
  • ulepszenia rozgrywki;
  • mniej błędów;
  • łatka jest już dostępna na PC-tach, a w najbliższych dniach pojawi się na konsolach.

Deweloperzy ze studia Warhorse udostępnili wyczekiwany patch 1.3 do gry Kingdom Come: Deliverance. Prawdopodobnie największą atrakcją wprowadzoną w aktualizacji jest opcja Save and Exit, czyli zapisywanie stanu gry podczas wyjścia z produkcji. Dodatkowo sam proces zapamiętywania postępów jest bardziej niezawodny i powinny one zostać zachowane, nawet gdy tytuł zaliczy tak zwanego „crasha” w trakcie zapisywania.

Oprócz tego poprawiono wydajność, m.in. podczas zabawy przy włączonym v-syncu. Zniwelowano przycięcia w niektórych strefach i ulepszono strumieniowanie tekstur. Ponadto w wersji PC-towej dodano możliwość wyboru różnych sposobów antyaliasingu, pojawiły się nowe opcje v-sync (w tym całkowite wyłączenie tego rozwiązania) oraz włączono zapisywanie w Steam Cloud.

Nowa łatka do Kingdom Come: Deliverance? No to pędzę grać! - Zadebiutował patch 1.3 do Kingdom Come - wiadomość - 2018-03-09
Nowa łatka do Kingdom Come: Deliverance? No to pędzę grać!

Pozostałe zmiany związane są już bezpośrednio z rozgrywką. Wraz z nową aktualizacją ulepszono otwieranie zamków oraz kradzieże, poprawiono działanie wskaźnika ryzyka, sprawiono że skradanie się w pobliżu śpiących postaci jest łatwiejsze, strażnicy nie zaczepiają nas już tak często jak wcześniej, ulepszono walkę, a poza tym pozbyto się rozmaitych błędów. Np. koń nie powinien już zatrzymywać się na płocie podczas prób jego przeskoczenia, a stanowisko alchemiczne nie będzie nas wystrzeliwać w powietrze. Dodatkowo deweloperzy wprowadzili ponad trzysta poprawek do rozmaitych zadań.

Patch 1.3 jest już dostępny na PC-tach i został zgłoszony do certyfikacji na konsolach. Jego premiera na PlayStation 4 i Xboksie One powinna się odbyć w ciągu kilku najbliższych dni.